5G’den mobiliteye akıllı teknolojilerden birçok dijital teknolojinin konuşulacağı Mobilefest

Teknolojinin buluşma noktası Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı, 11-13 Kasım 2021 tarihlerinde dijital teknoloji ekosistemini İstanbul Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek.

5G’den mobiliteye akıllı teknolojilerden birçok dijital teknolojinin konuşulacağı Mobilefest
5G’den mobiliteye akıllı teknolojilerden birçok dijital teknolojinin konuşulacağı Mobilefest muhabir

5G’den mobiliteye, akıllı teknolojilerden büyük veriye kadar birçok dijital teknolojinin konuşulacağı Mobilefest’in, Avrasya bölgesinin en büyük teknoloji fuarı olması hedefleniyor.

“Bir ülkede bilişim sektörünün gelişmesi olgun bir pazar olma açısından büyük önem taşımaktadır.” Mobilefest Fuar Koordinatörü Soner Şeker, “Türkiye’de bilişim sektörü pazarı, yatırımlar, çalışan sayısı ve devlet destekleri açısından devamlı büyümektedir.

Sektörde, yazılım üreticilerinin sayısı 150.000’i geçmiş olup bunların büyük bir kısmı 35 yaşın altındadır. Türkiye’nin yetenek havuzu mühendisler ve yazılım üreticileri ile her geçen gün büyümekte ve “1 Milyon Yazılımcı” gibi önemli projelerle desteklenmektedir.

Avrupa Birliği, MENA ve Orta Asya’yı kapsayan büyük pazarlara olan yakınlığı ile Türkiye, 1,5 milyar kişi ve 24 trilyon dolarlık gayri safi milli hasılayı kapsayan büyüklükteki bir ekonomiye 4 saatlik uçuş mesafesindedir.

Türkiye’de, yurt dışındaki emsallerine oranla daha uygun şartlarda teknolojik çözümler ve tedarikçiler bulmak mümkün, yatırım maliyetleri uygundur.

Özellikle Kovid-19 krizi döneminde tedarik zincirlerinde aksamalar yaşayan teknoloji firmaları kendilerine yeni lokasyonlar ararken, Türkiye bu anlamda ilk sıralardaki tercihlerden birisi olmuştur. Biz de Mobilefest olarak Türkiye’nin teknoloji alanında büyüyen gücünü sergilemeyi hedefliyoruz.”

5G’den mobiliteye akıllı teknolojilerden birçok dijital teknolojinin konuşulacağı Mobilefest

Bölgenin En Büyük Teknoloji Fuarı Olması Hedefleniyor

Her geçen gün büyüyen ve gelişen bilişim sektörünün hacmine ve potansiyeline inandıklarını söyleyen Soner Şeker, Türkiye’nin ihracatının, özellikle kilo başı ihracatın bilişim sektörü ile önemli ölçüde artacağına, cari açığın kapanmasına olumlu etkileri olacağına, bu alandaki istihdamın daha çok artacağını ve ülkemizin geleceğinin burada olduğuna inandıklarını belirtiyor.

“Türkiye’de uzun yıllardır uluslararası ticari bir bilişim fuarının gerçekleşmemesinin çok büyük bir eksiklik olduğunu düşünüyoruz. Amacımız 5 yıl içerisinde bölgenin en önemli teknoloji fuarı olmak.

Yaptığımız işe inanarak ve doğru hamlelerle Mobilefest’i büyütmeyi ve buna bağlı olarak sektörün büyümesine, bilişim ihracatının artmasına, Türkiye’ye yeni yatırımların gelmesine ve ileride ülkemizin bir teknoloji merkezi olmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

Türkiye’nin merkezinde olacağı Doğu Avrupa, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Türkiye Cumhuriyetleri kapsayan bölgenin en önemli teknoloji fuarı olmayı hedefleyen Mobilefest, aynı zamanda teknoloji ve hizmet üreten yerli firmaların yurt dışına açılmasına, ihracat ve yeni iş birlikleri fırsatları yaratılmasına ve Türkiye’ye yapılan teknoloji yatırımlarının artırılmasına öncülük etmeyi hedefliyor.

akıllı teknolojiler dijital teknoloji Mobilefest Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı 5G
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
İlgezdi:
İlgezdi: "5 dakikaya inen muayeneler yüzünden yeni istifalar gelecek"