Çin: Amerika Huawei gibi şirketlere baskı uygulaması zorbalıktır
Mersin Sondakika

Çin: Amerika Huawei gibi şirketlere baskı uygulaması zorbalıktır

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zhao Lijian, Amerika yönetimi Huawei gibi Çinli şirketlere baskı yapması açık bir zorbalık eylemi.
Bu haber 2021-06-19 21:05:46 eklenmiş

Amerika Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından onaylanan bir öneride, Amerika’da telekomünikasyon ağında Huawei gibi Çinli işletmelerin ekipmanların kullanılmasına yasak getirildi.

Çin’in bu hakkındaki tutumunu açıklayan sözcü Zhao Lijian, günlük basın toplantısında Çin’in Amerika’nin davranışına kararlılıkla karşı çıktığını söyledi.

Zhao Lijian, “Bir kez daha söylemek istiyorum ki, Amerika günümüze bile hiçbir kanıt göstermeden sözde ulusal güvenlik bahanesiyle ulusal gücünü kötüye kullanarak Çinli şirketlere baskı yapmaktadır.

Bu, açık bir ekonomik ve teknolojik zorbalıktır. Amerika her zaman söylediği piyasa ekonomisi ilkelerini bariz bir şekilde reddetti, ayrıca Amerika'nın sözde adil rekabetin ikiyüzlülüğünü ortaya çıkardı.”

Sözcü Zhao Lijian, Çinli şirketlerin Amerika’da faaliyet göstermesine adil ve ayrımcı olmayan bir ortam sağlamak için, Amerika'yı ulusal güvenlik kavramını genelleştirme ve ekonomik sorunları siyasallaştırma şeklindeki yanlış davranışı durdurmaya çağırdı.

Çinli şirketlerin yasalara uygun olarak meşru haklarını ve çıkarlarını korumaları için desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.ETİKETLER : Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zhao Lijian Amerika yönetimi Huawei Çinli şirketler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri

Yazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Mersin Vatan Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder


1xbet giriş