Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
01 ARALIK Perşembe 09:33
Advert 0

Tarsus Amerikan Koleji’nin ilk kadın Başdanışmanı oldu

Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı Üsküdar Amerikan Lisesi ile Tarsus Amerikan Koleji’nde iki yeni üst düzey görevlendirme gerçekleştirildi. Üsküdar Amerikan Lisesi’nin yeni Okul Müdürü Özgür Akas olurken, Amanda Sunderman Tarsus Amerikan Koleji’ne Başdanışman olarak atandı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-09-2022 11:17   Güncelleme : 14-09-2022 07:52
Tarsus Amerikan Koleji’nin ilk kadın Başdanışmanı oldu

Amanda Sunderman TAC’nin ilk kadın Başdanışmanı oldu

Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan Tarsus Amerikan Koleji’nde bir ilk oldu . TAC Başdanışmanlığı görevine Amanda Sunderman getirildi. Sunderman; son iki yıldır 600 öğrencisi, 20 farklı ülkeden 110 öğretmeni ve çalışanı olan I-Shou International School Tayvanda Eğitim ve Öğretim Direktörü ve Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktaydı.

Mayıs 2024te College of William & Maryde Eğitim Politikaları, Planlama ve Liderlik alanında doktora çalışmasını tamamlayacak olan Amanda Sunderman, Massachusetts College of Liberal Artsta Liderlik Akademisi ve Müdürlük Lisans Programını bitirdi ve Principal’s Training Center’dan Uluslararası Liderlik sertifikası aldı. Yüksek lisanlarını University of Coloradonun “Eğitimde Eşitlik” ve “Çok Kültürlü ve Çift Dilli Eğitim” Programlarında 2006 ve 2009 yıllarında tamamladı. Lisans derecesini Gordon Collegedan alan Amanda Sunderman, Ağustos 2022 itibarıyla TAC’nin ilk kadın Başdanışmanı olarak göreve başladı.

UAAnın yeni Okul Müdürü Özgür Akas oldu

Üsküdar Amerikan Lisesine (UAA) Okul Müdürü olarak Özgür Akas atandı.

9. sınıflar için hazırlanmış bir geometri kitabının yazarı ve görme engelli çocuklara matematik öğretmeyi amaçlayan ödüllü bir projenin tasarımcısı olan Özgür Akas, 25 yıllık eğitimcilik kariyerinde matematik öğretmenliği, bölüm başkanlığı, teknoloji liderliği gibi görevler yürütmenin yanı sıra öğretmenlere yönelik birçok mesleki gelişim çalışmasına katıldı. Eğitimde teknoloji kullanımı konusunda öğretmenlere ışık tutan pek çok uluslararası konferansta katılımcı ve konuşmacı olarak yer almıştır.

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet