• Bugün : 05 10 2022 19:08

Masal gibi aşka muhteşem düğün

Mezitli Belediyesi Basın Yayın Sorumlusu Şahin Yıldırım ve İspanya’dan öğrenci değişim programı kapsamında gelen Núria Comerma Calatayud, Mezitli Taş Mektep’de düzenlenen törenle yaşamlarını birleştirdi.

Masal gibi aşka muhteşem düğün

 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Önel, belediye meclis üyeleri, Mersin basın camiası, genç çiftlerin aileleri ve sevenlerinin katıldığı düğüne, sanatçı Hasan Yeşilgöz türküleriyle renk kattı. Türk ezgilerinin Katalan müziğiyle harmanlandığı düğünde halaylar, oyun havaları ve Latin dansları iç içe yaşandı. İspanyol konukların Türk halaylarına eşlik etme çabası da renkli görüntülere sahne oldu.


Núria, İspanyol gelenekleri uyarınca nikah masasına babası Pere Bernal’ın eşliğinde geldi.
Başkan Tarhan’ın kıydığı nikah töreninde; gelinin annesi Elisabeth Calatayud’un mektubu kız kardeşi Julia tarafından okundu. Duygusal anlara neden olan mektubu abla Laia tamamladı.
Genç çiftlerin mutlu bir yaşama evet dediği, Cesca Castellvi ve Jason Avlonitis’in şahitlik yaptığı tören, konuklar için çevirmenler tarafından Türkçe ve İspanyolca’ya çevrildi.
Başkan Tarhan, Türkiye’nin kabul etmediği ancak İspanya’da geçerli olan İstanbul Sözleşmesini hatırlatarak damat Şahin Yıldırım’dan Núria hiç üzmemesi sözünü aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kupada rakibimiz Kasımpaşa
Kupada rakibimiz Kasımpaşa
Yase'nin yeni teklisi ″Schatzi
Yase'nin yeni teklisi ″Schatzi