• Bugün : 05 10 2022 19:12

Mesiad Başkanı Engin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Mesajı

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı sebebi ile mesaj yayımladı. Başkan Engin mesajında şu ifadelere yer verdi:

Mesiad Başkanı Engin’in 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Mesajı

“30 Ağustos; ülkemiz için dönüm noktasıdır. Anadolu insanımızın işgalci güçlere karşı verdiği mücadele sonucunda zafer kazanan ülkemiz tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birliğini, bütünlüğünü göstermiş, emperyalist güçlere karşı mücadele veren ülkelere ilham olmuştur.

100 yıl önceki mücadeleci ruhumuz, bugün de devam etmektedir. Ülkemizin gelişmesini engellemek isteyen, kalkınmasının önüne taşlar koyan emperyalist güçlere karşı duruşumuz aynıdır.

Kurtuluş mücadelemizdeki birlik ve beraberlik ruhu ile hareket etmeli, ülkemizin refah seviyesini artırmak için üzerimize düşeni yapmalı, sevgiyle kucaklaşmalıyız. Ülkemizi demokrasi ile kalkındırıp, anayasal ve yapısal reformlar ile ülkemizi daha da güçlü kılmalıyız. Stratejik konumda yer alan ülkemizin güçlü olması yarınlarımızı daha da güvence altına alacaktır. Cumhuriyetin yapı taşlarını dizmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm yurttaşlarımızın yaşadığı olumsuzluklara rağmen kazanılan zaferimizi büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, milli mücadelemizi taçlandıran 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum“

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kupada rakibimiz Kasımpaşa
Kupada rakibimiz Kasımpaşa
Yase'nin yeni teklisi ″Schatzi
Yase'nin yeni teklisi ″Schatzi