Advert
Advert

Seher Aslan’ın katili Seyfettullah Söylemez hala aramızda!

Fail Seyfetullah Söylemez, daha önce birliktelik yaşadığı ve üç yaşında bir çocukları olan Seher Aslan’ı 2 Ekim 2020’de 10. Kattaki evine zorla girerek önce senet imzalatmaya çalışmış ardından Seher’e altı kere tabancayla ateş ederek öldürmüştür.

Seher Aslan’ın katili Seyfettullah Söylemez hala aramızda!

Olay günü fail Seyfullah Söylemez., gece saat 02:00 de iki arkadaşı ile birlikte Seher Aslan’ın evine giderek Seher’i ve iki kızını bağlayarak alıkoymuştur. Seher’in ses çıkararak komşularından yardım istemesi üzerine fail Seher’e altı el ateş etmiş ve arkadaşıyla birlikte Seher’in ve büyük kızının telefonlarını alarak kaçmıştır. Seyfullah Söylemez ile birlikte Seher’in evine eve zorla giren diğer sanıklar Barış Şimşek ve Cevdet Dinar olaydan sonra yakalanmış, suçlarını kabul etmişlerdir. Seher’i öldüren  ve hakkında yakalama kararı olan Seyfullah Söylemez‘in ise, cinayetten sonra bir süre İstanbul’da kalıp ardından yurt dışına kaçtığı iddia edilmektedir. Yani Seher’in katili hala serbest!

Seheri Öldüren fail Seyfetullah Söylemez Ekim 2020’den beri hala yakalanamadı!

Seher’in ölümünden sonra da faili yakalamak için etkin bir soruşturma yürütülemediği gibi failin yurtdışına çıkışı da engellenememiştir. Seher daha önce de şiddete ve tehdide maruz kaldığı için Muş, Mersin ve Ahlat’ta Seyfullah Söylemez’den defalarca şikayetçi olmuş fakat 6284 uygulanmadığı için Seyfullah Söylemez her defasında serbest kalmıştır. Cezasızlıktan da cesaret alan Seyfullah Söylemez, şikâyetlerinden vazgeçmesi için Seher’i silahla tehdit etmiştir. Failin daha önce de Seher’i tehdit ettiğini diğer sanıklar Barış Şimşek ve Cevdet Dinar’da beyan etmişlerdir.

Mahkemeler“ Şikâyetçi Olsaydın, Devlet Seni Korurdu“ diyor, ama devlet kadınları koruyamıyor!

Seher’in evinin bulunduğu apartmana 02.20’de giren failler tanık ifadelerine göre 09.00’a kadar evde kalmışlardır. Daha önce 30 kere şikâyet eden ve öldürüleceğini söyleyen Seher’in evinde fail 7 saate yakın kaldığı halde, devlet makamları Seher’in evini kontrol etme gereği duymamışlardır. Biz kadınlar cezasız kalan şiddettin dozunun giderek arttığını sonunda da failin hedef aldığı kadını öldürdüğünü defalarca kez söyledik. Seher’in ölümü de de şiddettin dozu artarak sürmüş ve fail sonunda Seher’i öldürmüştür.

7 Haziran 2022’de Seher Aslana adalet için saat 14.30’da Mersin 3.Ağır Ceza Mahkemesi‘nde olacağız!

#AkdenizFeministAvukatlarAğı

#İstanbulSözleşmesiYaşatır

#6284üUygula

#SeherAslan

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kalamış Yaz Festivali Nazan Öncel Konseri İle Başladı
Kalamış Yaz Festivali Nazan Öncel Konseri İle Başladı
MEÜ 2022 Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde İlk 3’te
MEÜ 2022 Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde İlk 3’te