Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması amacıyla önemli bir adım attı. 11 Haziran 2024 tarihinde saat 15:00-17:00 arasında gerçekleştirilen geniş kapsamlı ve eş zamanlı denetimlerde orman kaçakçılığına karşı etkili bir mücadele verildi.

Geniş Katılımlı Denetim Ekibi

Bölge Müdürü Rifat Ataş, Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Yaman Sağlam, Orman Zararlarıyla Mücadele Şube Müdürü Veysel Önen, işletme müdürleri, işletme şefleri ve orman muhafaza memurlarının katılımı ile Mersin, Anamur, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke ve Tarsus Orman İşletme Müdürlüklerinde eş zamanlı kontroller yapıldı.

Önleme Faaliyetleri ve Kaçakçılıkla Mücadele

Artırılan "Önleme Faaliyetleri" ile ormanlardan elde edilen ürünlerin usulsüz taşınması ve kaçakçılığın önüne geçilmesi hedefleniyor. Bu denetimlerle birlikte orman kaçakçılığına karşı caydırıcı bir adım atılmış oldu.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, ormanların korunması ve sürdürülebilir yönetimi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Eş zamanlı denetimlerin orman kaçakçılığına karşı önemli bir engel teşkil etmesi bekleniyor.