Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 18:41

Başkan Bilgin, İhramcızade İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, her hafta düzenlemiş olduğu okul ziyaretleri kapsamında İhramcızade İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi..

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-04-2022 22:31
Başkan Bilgin, İhramcızade İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, her hafta düzenlemiş olduğu okul ziyaretleri kapsamında İhramcızade İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Öğrencilere namaz bilinci aşılamak ve namazı sevdirmek amacıyla öğretmenler tarafından düzenlenen “40 Gün Namaz Projesi” kapsamında okul mescidinde öğrencilerle buluşan Başkan Bilgin, sohbet ederek iyi dersler temennisini iletti.

 

Ziyarette konuşan Okul Müdürü Kadir Özkan; “Başkanımızın eğitim camiasına ve gençlerimize verdiği değeri hepimiz yakından biliyoruz. Gençlerimizin kullanımı için hayata geçirilen gençlik, kültür merkezleri ve spor salonları takdire şayan. Bugün ziyaretimize gelerek bizi onure ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“Böylesine anlamlı bir programda öğrencilerimizle birlikte olmak bizi gerçekten mutlu ediyor” diyen Başkan Hilmi Bilgin ise “Hepimiz doğduk, büyüdük ve bir gün öleceğiz. Öncelikle iyi bir insan ve iyi bir Müslüman olmamız lazım. Namazın önemi ve anlamını öğrenmeniz için düzenlenen bu proje sebebiyle öğretmenlerimizi kutluyorum. Sizler imam hatip lisesinde eğitim alıyorsunuz. Bugün baktığımız zaman Cumhurbaşkanımız ve TBMM Başkanımız imam hatip mezunu. Devleti yöneten kişiler bu okullardan mezun oldu. Bu durum aslında sizin ne kadar güzel bir okulda okuduğunuzun bir göstergesi… Milli ve manevi değerlere haiz bir gençliğin yetişiyor olmasından dolayı son derece mutluyuz. Sizi tebrik ediyoruz. İyi bir Müslüman ve iyi bir insan olmaya gayret edin” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencilerin taleplerini de dinleyen Başkan Bilgin, kendisinden istenen ‘Robotik Kodlama Atölyesi’ için Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ı telefonla arayarak öğrencilerin talebini iletti. Bakan Yardımcısı Yılmaz ise atölyenin kurulacağı sözünü verdi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet Betist tipobet365 kalkinmaatolyesi.org  guvencehd.org