Advert

“Altyapıya 51 kilometrelik neşter vuruldu”

Lüleburgaz Belediyesi son 3 yılda kentin altyapısının büyük bir kısmına neşter vurdu. Bu kapsamda 2019 yılından bu yana 51 kilometre 806 metre uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı baştan aşağı yenilendi..

“Altyapıya 51 kilometrelik neşter vuruldu”

Lüleburgaz Belediyesi son 3 yılda kentin altyapısının büyük bir kısmına neşter vurdu. Bu kapsamda 2019 yılından bu yana 51 kilometre 806 metre uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı baştan aşağı yenilendi.

 

Lüleburgaz Belediyesi kent dokusunda gerçekleştirdiği yatırımların yanı sıra uzun süredir sorun yaşanan altyapıya neşter vurmaya devam ediyor. 2019’da altyapı harekatı başlatan Lüleburgaz Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, tespit edilen sorunlu bölgeleri birer birer ortadan kaldırmaya devam ediyor. Ekipler sadece 3 yıl gibi kısa süre içinde toplam uzunluğu 51 kilometre 806 metreyi bulan yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hattında yenileme çalışması gerçekleştirdi. Lüleburgaz Belediyesi’nin altyapıdaki yatırımları tüm hızıyla devam edecek.

 

İçme suyunda 26 km’lik yeni hat!

 

Vatandaşın daha sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılamak ve hatları geleceğe taşımak için kolları sıvayan ekipler 2019, 2020 ve 2021 yıllarında toplam 26.6 kilometrelik yeni içme suyu hattı yapımı gerçekleştirdi. Bunların 17.4 kilometresini yeni eklenen hatlar oluştururken 9 kilometresini 9.2 kilometresini yenilenen hatlar oluşturdu. Çağın gereklerine uygun bir şekilde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde içme suyunda yaşanan arıza kaynaklı sorunlar en aza indirilmiş olundu.

 

15 kilometrelik kanalizasyon!

 

Bununla birlikte ekipler fiziki ömrünü tamamlamış ve ileride büyük çevresel sorunlara yol açması beklenen kanalizasyona da neşter vurmaya devam ediyor. Ekipler 3 yıl içerisinde toplam 15 kilometre 729 metre uzunluğunda kanalizasyon hattını yeniledi. Bunların 6.7 kilometresini yeni hat, 4.9 kilometresini hat yenileme ve 4 kilometresini ise hat kaplama çalışmaları oluşturdu. Hat kaplama çalışmaları özellikle kent çekirdeğinde vatandaşın mağdur olmaması için robotik sistemlerle gerçekleştirildi.

 

9 kilometrelik yağmur suyu hattı!

 

Tüm bunlarla birlikte Lüleburgaz Belediyesi aşırı yağışlarda sorun yaşanan bölgelere neşter vurdu. Özellikle sürücülere ve yayalara yağışlarda zor anlar yaşatan bölgelerde yağmur suyu hatları yapımı ve yenilemesi gerçekleştirildi. Bu kapsamda 2019’dan bu yana 9 kilometre 474 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı yapıldı. Ayrıca fizik ömrünü doldurmuş menfezlerin de yenilemesi gerçekleştirildi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ciltte neden lekeler oluşur? Nelere dikkat etmeliyiz?
Ciltte neden lekeler oluşur? Nelere dikkat etmeliyiz?
Mersin Büyükşehir’in Kent Orkestrası Mersin Üniversitesi’nde Konser Verdi
Mersin Büyükşehir’in Kent Orkestrası Mersin Üniversitesi’nde Konser Verdi