Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 18:17

Büyükşehir'in elektrikli motosikletleri yollarda ASAT'ınsayaç okuma personelleri kullanıyor

Büyükşehir’in elektrikli motosikletleri yollarda.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-03-2022 12:53
Büyükşehir'in elektrikli motosikletleri yollarda ASAT'ınsayaç okuma personelleri kullanıyor

Büyükşehir’in elektrikli motosikletleri yollarda

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevre ve doğa dostu proje ve hizmetlerine her gün bir yenisini ekliyor. Avrupa Birliği Matchup Projesi kapsamında daha temiz ve daha çevreci bir Antalya için 25 adet elektrikli motosiklet alındı. Motosikletler ASAT Genel Müdürlüğü tarafından sayaç okuma çalışmalarında kullanılıyor. 

 

Akıllı enerji, akıllı ulaşım, akıllı altyapı ve bilgi iletişim teknolojileri girişimleriyle Antalya’da ve Türkiye’de akıllı şehirlerin arttırılmasını destekleyen Horizon 2020 MAtchUp Projesi’nin 3 uygulayıcı şehrinden biri olan Antalya’da, Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde çalışmalar sürüyor. Projenin trafik ve ulaşım aksiyonları kapsamında karbon salınımını azaltmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediyesi,  25 adet elektrikli motosiklet aldı. 

 

TEMİZ ENERJİ İLE ŞARJ EDİLİYOR

Elektrikli motosikletler, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından merkez ilçelerde sayaç okuma faaliyetlerinde kullanılıyor. Büyükşehir Belediyesi bu çalışmayla halka elektrikli araçların tanıtımını yapmayı ve karbon salınımının bu araçlar vasıtasıyla azalttığını göstermeyi amaçlıyor. Ayrıca bu veriler Avrupa Birliği’ne sunuluyor.  Proje kapsamında 25 adet elektrikli motosiklet, 10 adet elektrikli binek araç ve 2 adet elektrikli otobüs mevcut. Elektrikli araçlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası çatısına kurulan güneş enerjisi santrali ve Türkiye’de ilk olarak kamu binalarında gerçekleştirilen 400 kw depolama sistemi üzerinde 100 temiz enerji ile şarj edilerek kullanıma sunuluyor.

 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet Betist tipobet365 kalkinmaatolyesi.org  guvencehd.org