Advert

Başkan Soner Çetin özel çocuklarla buluştu.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Biz De Varız Derneği’nin Mola Evi’nde düzenlediği etkinlikte özel çocuklarla buluştu. Adana Kent Konseyi Engelli Meclisinin plaket verdiği Başkan Soner Çetin, özel çocuklarla ve aileleriyle birlikte pasta kesti..

Başkan Soner Çetin özel çocuklarla buluştu.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Biz De Varız Derneği’nin Mola Evi’nde düzenlediği etkinlikte özel çocuklarla buluştu. Adana Kent Konseyi Engelli Meclisinin plaket verdiği Başkan Soner Çetin, özel çocuklarla ve aileleriyle birlikte pasta kesti.

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Mola Evi’nde özel çocuklar ve aileleriyle buluştu, özel çocuk Muhammed Arda ile türkü söyledi.

 

Biz De Varız Derneği ve bu alanda çalışma yürüten birçok derneğin birlikte hazırladığı etkinliğe katılan Başkan Soner Çetin, tesise geldiğinde tüm özel çocuklarla tek tek selamlaştı, hal hatır sordu. Burada konuşan Başkan Soner Çetin, Mola Evi projesinin sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla hayata geçtiğini söyledi. Bu anlamda kurulmuş Türkiye’ye çok fazla tesis olmadığını anlatan Başkan Soner Çetin, “Bildiğim kadarıyla Antalya’da ve Büyükşehir Belediyesinin Adana’da açtığı Mola Evleri var. Bizimki özellikleri itibariyle daha kapsamlı bir tesis” dedi. Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

 

“Burası sizin için yapıldı. Siz büyük bir fedakarlıkla çocuklarınıza bakıyorsunuz. Biz de size biraz yardımcı olmak istedik. Haftanın iki günü uzmanlarınıza çocuklarınızı emanet edebilirsiniz. Bu tesisi biz yaptık ama sizin için yaptık. Burası sizlerin hizmetinde ve emrindedir.”

 

Biz De Varız Derneği Başkanı Esin Parlak da, Başkan Soner Çetin’e teşekkür ettiği konuşmasında, “Emsalleri var ama bu kadar güzel bir tesis ve donanımlı bir kadro yok. Adana’ya böyle bir tesis kazandırdığınız için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Başkan Soner Çetin’e, bu alanda yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

 

Etkinlikte Başkan Soner Çetin ve konuklar birlikte pasta kesti. Ardından Muhammed Arda isimli özel çocuk bağlama çalarak türkü söyledi. Başkan Soner Çetin de Muhammed Arda’ya eşlik edince ortaya güzel görüntüler çıktı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra'da Olcay Bayır Farkı
Londra'da Olcay Bayır Farkı
Begüm Polat Sma Çocukları Derneğinin Yüzü Oldu
Begüm Polat Sma Çocukları Derneğinin Yüzü Oldu