Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
10 HAZİRAN Cumartesi 06:41

Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezlerinde 19 Mayıs Kutlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Gelişim Merkezleri’ni, 19 Mayıs coşkusu sardı. Adile Teyze, Halkkent, Münir Özkul ve Begonvil Çocuk Gelişim Merkezleri’nde hafta boyunca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla etkinlikler gerçekleştiren minikler, hem şarkılar eşliğinde dans etti, hem de 19 Mayıs’ın önemini öğrendi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-05-2023 22:09
Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezlerinde 19 Mayıs Kutlandı

 

 

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı öncülüğünde düzenlenen kutlama programı kapsamında; Halkkent Sosyal Yaşam Merkezi içerisinde yer alan Çocuk Gelişim Merkezi ile Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezi, Toptancı Hal Kompleksi’nde yer alan Münir Özkul Çocuk Gelişim Merkezi ve Tarsus’taki Begonvil Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören minikler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla şarkılar eşliğinde dans gösterileri gerçekleştirdi.

 

Türk bayraklarıyla donatılan merkezlerde tüm yaş gruplarında hafta boyunca 19 Mayıs’ın önemi ile ilgili etkinlikler hazırlayan minikler, bayram coşkusunu tüm okullarda kutladılar. Minikler, ‘10.Yıl Marşı’ ve ‘Hayat Bayram Olsa’ şarkıları eşliğinde de yürüyüş gerçekleştirdi. Türk Bayrağı ve günün anlamına ilişkin posterlerin önünde poz veren minikler, öğretmenlerinden de 19 Mayıs’ın önemini dinleyerek öğrendi.

 

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet Betist tipobet365 kalkinmaatolyesi.org  guvencehd.org