Advert

Sağlıkçılar Basın açıklaması yaptı

Hak-İş Mersin İl Başkanlığı ve Öz Sağlık İş Mersin Şube Başkanlığının Toros Devlet Hastanesi Önü’nde yaklaşık 750 sağlık işçisinin katılımıyla düzenledi.

Sağlıkçılar Basın açıklaması yaptı

 

Açıklamada Hak-İş Konfederasyonu Mersin İl Başkanı Mehmet YÜCE ile Şube Başkan ve Yönetimleri, Komite Başkanları ve üyeleri katıldı.

Yapılan basın açıklamasında; Pandemi koşullarında gösterilen fedakârlıktan söz edilirken Ambulanslarla covidli hasta taşıyan 112 personelinden ambulans sürücülerinden Hasta karşılama personelinden Covidli hastaların altını temizleyen, bakımını yapan, yemeğini yediren yönlendirmelerini yapan, verilerini giren, çalışanlardan, teknik personelinden, Sağlık iş yerlerinde asayişi sağlayan güvenlik görevlilerinden teknik işlerden sorumlu işçilerden söz etmemek onların fedakarlığını yok saymak ailelerinden uzakta günlerce izinsiz çalışan sağlık işçilerinin sağlık personelinden saymamak şeklindeki bir anlayışı KABUL ETMİYORUZ. Dedi.

Kliniklerde hastaların tedavisi için yardımcı hizmetli rolü üstlenen Klinik destek personeli.

Yoklama sonucunda hepimizin de gördüğü gibi sağlık tesislerinde Sağlık İşçisi önemli bir rol üstlenmektedir. Sağlık İşçisinin olmadığı yerde hizmetin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi mümkün değildir.

Biz Sağlık İşçisi Çalışanlarının Hizmeti Nefes Gibidir Kesilince Hissedersiniz.

Ayrıca son aylarda üyelerimiz için çalışan emekçi için büyük sorun teşkil eden üçlü vardiya sistemi işe gidiş ve dönüşlerin gece vardiyalarında ulaşım sıkıntısından aile bütünlüğüne sosyal yaşantılarından kısıtlandığı bu zor pandemi sürecinde bu yanlış uygulamadan ivedilikle dönülmesini hastane yöneticilerinden talep ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Keçiören Belediyesi Yoğun Kar Yağışına Karşı Teyakkuzda
Keçiören Belediyesi Yoğun Kar Yağışına Karşı Teyakkuzda
Çalışanların Yüzde 76’sı Daha Esnek Bir İş Yaşamı İstiyor
Çalışanların Yüzde 76’sı Daha Esnek Bir İş Yaşamı İstiyor