Advert Advert

Belediye-İş Sendikası Asgari Ücretten Vergi kesilmesi kaldırsın

Belediye-İş Sendikası olarak talebimiz; İktidarın, yıllardır işverenlere verdiği prim desteğini emekçilere de vermesi, asgari ücretten vergi ve kesintileri kaldırması, asgari ücretin net ödenmesidir.

Belediye-İş Sendikası Asgari Ücretten Vergi kesilmesi kaldırsın
Belediye-İş Sendikası Asgari Ücretten Vergi kesilmesi kaldırsın Mersin Vatan

 

Türkiye Avrupa Birliği ülkeleri içinde en düşük asgari ücrete sahip ülkedir.

Ülkemizde ücretli çalışanların yaklaşık yüzde 57’si, asgari ücret civarında ücret almaktadır. Ayrıca mühendislik dahil olmak üzere yeni üniversite mezunu çalışanların yüzde 50’si asgari ücret düzeyinde çalışmaktadır.

İktidar, emek ve sendikal örgütlülük karşıtı politikalarıyla, düşük ücret artışlarıyla ücretleri baskılayarak asgari ücreti,  ortalama ücret haline getirmiştir. Bu nedenle Türkiye’de asgari ücret milyonlarca emekçiyi ve ailesini ilgilendiren yaşamsal bir konudur.

Ekim 2021’de açlık sınırının 3 bin lirayı,  yoksulluk sınırının 10 bin lirayı aştığı, emekçilerin enflasyonunun yüzde 40’a ulaştığı, zam yağmurunun artarak sağanak hale geldiği günümüzde asgari ücret bugün daha da hayatidir.

Belediye-İş Sendikası olarak talebimiz;

İktidarın, yıllardır işverenlere verdiği prim desteğini emekçilere de vermesi,  asgari ücretten vergi ve kesintileri kaldırması, asgari ücretin net ödenmesidir.

Haber: Vakkas ARSLAN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siyaset ve iş insanları kahvaltıda buluştu
Siyaset ve iş insanları kahvaltıda buluştu
Veliler Müdüre sahip çıktı
Veliler Müdüre sahip çıktı