• Bugün : 27 09 2022 08:01
Advert

Dolandırıcıların şimdiki hedefi ev hanımları

Kolay yoldan para kazanmak için her türlü hile ve yalanla vatandaşın cebine göz diken dolandırıcıların son kurbanı ev hanımları oldu.

Dolandırıcıların şimdiki hedefi ev hanımları

Gün geçmiyor ki dolandırıcı çeteleri yeni bir yöntem bulmasın. Zorlu ekonomik şartlarda ayakta durmaya çalışan insanların umut ve hayalleriyle alay eden dolandırıcılar, masum insanları tuzaklarına düşürüyor.

Son olarak kurdukları internet siteleri ve açtıkları instagram hesaplarıyla ev hanımlarını hedef alan çete üyeleri, “Evde iş imkanı” adı altında kadınları maddi ve manevi zarara uğratıyor. Yaklaşık 33 bin takipçisi olan evde.sabunpaketlemeoffical adlı instagram hesabında, “Siz de bizimle çalışmak ister misiniz?” diyerek ev hanımlarını tuzaklarına düşüren dolandırıcılar, çete lideri olduğu iddia edilen Abdulmutalip Bingöl adlı şahısın banka hesabında topladıkları haksız kazanç ile lüks hayat sürüyorlar.
Evde paketleme işine girerek aylık en az 2800 TL kazanacaklarına inandırılan kadınlar, “Öncelik olarak size göndereceğimiz ürünlerin ücretini ödemeniz lazım” yalanıyla tezgaha düşürülüyor. Abdulmutalip Bingöl’ün hesabına yatırılan paranın ardından mağdurlar ile bir daha irtibata geçmeyen dolandırıcılar, parasının peşine düşen insanların telefonunu engelleyerek, yeni kurbanların peşine düşüyor.
Şikayet sitelerinden bir sonuç alamayan mağdurlar, “Biz yandık başkaları yanmasın” temennisinde bulunurken, mağduriyetlerin giderilmesi ve suçluların biran önce yakalanması için kolluk güçleri ile yetkililerden yardım bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler Tarsus ilçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti
Öğrenciler Tarsus ilçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti
Başkan Tarhan Halkın Yerel Yönetime katılmasının yöntemlerini arttırıyor
Başkan Tarhan Halkın Yerel Yönetime katılmasının yöntemlerini arttırıyor