Türkiye’nin lider siber güvenlik firması Cyberwise

Türkiye’nin ilk siber güvenlik bütünleşmesiyle doğan Cyberwise markası, son 1 yıl içinde hayata geçirdiği şirket birleşmeleri, bölgesel ve global liderlik hedefleri.

Türkiye’nin lider siber güvenlik firması Cyberwise
Türkiye’nin lider siber güvenlik firması Cyberwise muhabir

Siber güvenlik sektörünün iki öncü firması Biznet ve Securrent ile özel sermayeli fon yönetim şirketi Taxim Capital’in ortaklık yapısına dahil olduğu bir birleşmeyle doğan, Türkiye’nin lider siber güvenlik firması Cyberwise; Şubat 2021 yılında sektörün en önemli oyuncularından Innovera’yı da bünyesine dahil ederek, global bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Cyberwise, son 1 yılda gerçekleştirdiği siber güvenlik sektörünün en önemli birleşmeleriyle, hem Türkiye’de hem de global alanda, uluslararası standartlarda uçtan uca siber güvenlik çözümleri sunmanın yanı sıra; devamlı hale getirdiği yetenek ve insan kaynakları kapasitesi artışıyla, bölgesel liderlik ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.

Cyberwise’ın sektöre değer katma ve global bir güç olma yolculuğu Cyberwise Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu ev sahipliğinde, dijital ortamda gerçekleştirilen basın toplantısında değerlendirildi.

Toplantıda; Türkiye’de siber güvenlik sektörünün en büyük şirket birleşmeleriyle doğan Cyberwise’ın sektöre kattığı değer, Cyberwise Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Taxim Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Selahattin Zoralioğlu katılımıyla ele alındı.

Türkiye’de bölgesel çapta ve güçte bir siber güvenlik yapılanması, Cyberwise

Toplam 42 milyon dolarlık ciro ile Türkiye’de bölgesel çapta ve güçte bir yapı ortaya çıkardıklarını belirten Cyberwise Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Cyberwise olarak 2020 yılı ciromuz, Türkiye’de 24 milyon dolar, Hollanda ve Dubai ofislerimizde toplam 2.5 milyon dolar olmak üzere; genel toplam 26.5 milyon dolardı.

Innovera’nın da Cyberwise’a katılmasıyla birlikte, şu anda toplamda 42 milyon dolarlık ciro ve 250 yeteneği istihdam eden bir yapıya ulaştık sadece Türkiye’de değil, Avrupa dahil tüm bölgeyi kapsayacak nitelikte güçlü bir yapılanma ortaya çıkarmaktan gururluyuz.”

Bu topraklardan çıkmış en büyük siber güvenlik markası olmak, en önemli hedefimiz

Sadece finansal olarak değil, müşteri ve çeşitlenen ürün portföyü, gerçekleştirilen ihracat, AR-GE/ÜR-GE çalışmaları ve yaratılan istihdamla, sektöre katma değer sağladıklarını; “KOBİ’lerden holdinglere her müşteri segmentine siber güvenlik hizmeti sağlama kapasitesine sahip bir yapılanma olarak, Yönetilen Güvenlik Hizmetlerimiz çerçevesinde farklı ölçeklerdeki kurumlara, İstanbul’da ve Ankara’da olmak üzere 2 adet Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC) ile hizmet veriyoruz.

Bu paralelde Türkiye içindeki hizmet alanımızı genişletmek için de yakın zamanda İzmir bölge ofisimizi kurduk. Yerli bir marka olarak ulusal siber güvenliğimize hizmet edecek özgün ürünlerimizi geliştiriyor ve yatırımlarımıza da bu yönde devam ediyoruz.

Bu ürünlerden Zafiyet ve Risk Yönetim Platformumuz Bizzy, kamu ve özel sektörde birçok kurum tarafından kullanılıyor. Milli siber güvenliğimizi yerli ürünler ile destekleme adımlarının yanı sıra uluslararası standartlarda geliştirdiğimiz bu teknolojilerin global siber güvenlik pazarında da rekabetçi ürünler arasında yer alması için çalışıyoruz.

Geldiğimiz noktada artık en önemli hedefimiz, istihdamımızı, var olan Avrupa ve Orta Doğu ülkelerindeki başarılarımızı artırmak ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerine açılmaktır.

Avrupa’da dünyanın en önemli siber güvenlik pazarlarından İngiltere, Orta Doğu Bölgesi’nde Suudi Arabistan öncelikli olmak üzere inorganik büyüme faaliyetlerimiz için adımlar atıyoruz.

Türkiye’den doğmuş glokal bir marka olarak bu ülkenin genç yeteneklerinin gelişimini global çapta desteklemek için, yurt dışı ofislerimizde imkanlar sunuyoruz.

Finansal karın ötesinde, bu topraklardan çıkmış en büyük siber güvenlik firması olmak bizim en önemli kazancımız olacaktır.

Siber güvenlik sektörü istikrarlı bir şekilde gelişecek çünkü dijital suçlar gittikçe daha gelişmiş ve karmaşık hale geliyor

Konuşmasında, suçun ve çeşitlerinin dünyanın hiçbir yerinde azalmadığını söyleyen Cyberwise Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı; “Gittikçe daha karmaşık hale gelmeye başladı. Siber güvenliğin çok büyük ve çok önemli bir geleceği olduğunu düşünüyorum.”

Siber güvenlik sektöründe ciddi büyüme potansiyeli görüyoruz

Özel sermaye fonu olarak siber güvenlik sektöründe yatırım yapma kararının arkasındaki nedenleri açıklayan Taxim Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Selahattin Zoralioğlu ise şunları söyledi: “Taxim Capital olarak büyüme odaklı bir fonuz.

Ciddi büyümenin olduğu, o fırsatı görebildiğimiz alanlara yatırım yapmak istiyoruz. Siber güvenlik bu alanlardan biriydi. Katma değer zincirinde bir yanda üreticiler; yani ürün geliştiriciler, teknoloji sağlayıcılar var.

Türkiye gibi ülkelerde pazara girişi sağlayan ürün ve teknolojilerin pazarlamasında ve satışında destek sağlayan distribütörler ve aralarında Cyberwise’ın da olduğu müşterilerin iş ortağı olan entegratörler bulunuyor.

Hızlı büyüme potansiyelinin yanı sıra, çok fragmente, çok fazla küçük oyuncunun bulunduğu siber güvenlik sektöründe bir konsolidasyonla sadece Türkiye’de değil, Doğu Avrupa dahil tüm bölgede ciddi bir büyüklüğe ulaşabileceğimizi ve siber güvenlik alanında önemli bir değer yaratabileceğimizi fark ettik.

Cyberwise markasının bir parçası olduk. Siber güvenlik alanına yatırım yapmış olmaktan çok memnunuz.”

siber güvenlik Cyberwise markası Siber güvenlik sektörü siber güvenlik firması Cyberwise Cyberwise Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu Cyberwise Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
İlgezdi:
İlgezdi: "5 dakikaya inen muayeneler yüzünden yeni istifalar gelecek"