Tarsus 3. Organize yönetimi bize keyfi cezalar veriyor sayın valimiz bu soruna el atsın

Mersin’in Tarsus ilçesi 3. Organize alt yapı, içme suyu ve yol yapım işini yapan Çakır Solar Enerji şirketi, 3. Organize Sanayi yönetimi tarafından keyfi bir şekilde baskıya maruz kaldıklarını ve bilinçli olarak yönetimin kendilerine çok ağır para cezaları kestiklerini iddia etti.

Tarsus 3. Organize yönetimi bize keyfi cezalar veriyor sayın valimiz bu soruna el atsın
Tarsus 3. Organize yönetimi bize keyfi cezalar veriyor sayın valimiz bu soruna el atsın muhabir

Şirket yetkilisi İbrahim As, Mersin valisinin bu soruna biran önce el atması gerektiği çağrısında bulunarak, Mersin Valisiyle görüşmek istediklerini söyledi.

Tarsus 3. Organize yönetimi bize keyfi cezalar veriyor sayın valimiz bu soruna el atsın

Yapımı devam eden Tarsus 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin içme suyu, yağmur suyu, atık su, alt yapı, su deposu ve yol yapımı işi için 24.09.2020 Tarihinde Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasında 14 firmanın katılımıyla gerçekleşen İhaleyi Çakır Solar Enerji A.Ş adlı firma kazandı.

Tarsus 3. Organize yönetimi bize keyfi cezalar veriyor sayın valimiz bu soruna el atsın

Şirket 12.10.2020 tarihinde şantiye alanına ilk kazmayı vurarak işe başladı şirketin iddiasına göre Organize Sanayi Yönetiminin baskılarına maruz kaldı.

Çakır Solar şirketinin iddiasına göre kendileri, Organize Sanayi görevlileri tarafından usulsüz şekilde çeşitli engellere maruz bırakıldı.

İşin akışında problemler yaşamaya başlayan Çakır Solar şirketi yetkilileri gerek Tarsus Ticaret ve Sanayi odası yetkilileri, gerekse Mersin Valiliği ile irtibata geçmeye çalışıp durumu arz etmek istese de bir türlü Mersin Valisinden gerekli randevuyu alamadı.

Çakır Solar Şirketi yetkilisi İbrahim As, sorunun çözümü için Mersin Valisi Ali İhsan Su’dan acilen çözüm beklediklerini belirterek, şöyle konuştu:” Kentin abisi olan sayın valimizin bu soruna el atmasını istiyoruz.

Yasaların uygulanmasını istiyoruz. Biz haksızsak her türlü cezaya razıyız. haksız engellemelerle karşılaşıyoruz. Konunun basit kişisel olarak gurur kibirle yapıldığını düşünüyoruz.

Teknik açıdan projenin birçok eksikleri olduğunu defalarca belirtmemize rağmen bize cevap verilmedi. Bazı konularda cevap verildiyse de tekniğe yapım uygulamasına göre yanış cevap verilmiştir.

Firmamıza karşı adaletsiz ve hukuksuz bir şekilde bir tutum izleniliyor. Organize müdürünün ve yönetiminin keyfi engellemeleriyle karşı karşıyayız. Destek olmaları gerekirken köstek oluyorlar.

20 yıllık şirketiz. Ankara, Gaziantep, Antalya ve birçok yerde kamuya ve özel sektöre başarılı işler yapan ve sorun yaşamayan şirketiz. Ama ne hikmetse Tarsus’ta ciddi sorunlar yaşıyoruz.

Çok mağdur oluyoruz. Biz bu sorunun büyümesini istemiyoruz sadece çözülmesini istiyoruz. Sayın valimiz Ali İhsan Su’ya sorunumuzu anlatmak istedik ama bir türlü ulaşamadık.

Valilikten Bir defa randevu verildi ancak program yoğun olduğu gerekçesiyle o program iptal edildi. Sayın valimizle görüşüp sorunu aktarmak ve herkesin yasalar ile yönetmeliklere göre hareket etmesini istiyoruz.

Valiyle aramıza Tarsus OSB yönetiminin girdiğini düşünüyoruz. Teknik ve yapım esnasında büyük kuralsızlık ve yanlışlıkları Tarsus OSB tarafından dayatılmıştır.

Bu konuda sayın valinin yanlış bilgilendirildiğini düşünüyoruz. Sayın valimizin Hz. Ömer gibi adil olacağını ve bu sorunu çözeceğini düşünüyoruz.”

Mersin Tarsus ilçesi 3. Organize alt yapı içme suyu ve yol yapım işi Çakır Solar Enerji şirketi 3. Organize Sanayi yönetimi Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mersin Valisi Ali İhsan Su
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
İlgezdi:
İlgezdi: "5 dakikaya inen muayeneler yüzünden yeni istifalar gelecek"