Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: Salgın sürecinde vatandaşımıza 55 milyar destek ve ödeme sağladık
Mersin Sondakika

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: Salgın sürecinde vatandaşımıza 55 milyar destek ve ödeme sağladık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı salgın sürecinde işçi ve işletmelerin yanında olduğunu bir kez daha belirterek kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ve normalleşme desteğine dair verileri açıkladı.
Bu haber 2021-06-02 16:35:25 eklenmiş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı salgın sürecinde işçi ve işletmelerin yanında olduğunu kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ve normalleşme desteğine dair verileri açıkladı. Yapılan 55 milyarlık destek ve ödemeden toplam 9,5 milyon kişi yararlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, salgın döneminde 55 milyar destek sağlandığını belirtti.

“ 33,2 milyar lira kısa çalışma ödeneği, 11,4 milyar lira nakdi ücret desteği,  5,9 milyar lira işsizlik ödeneği ve 4,5 milyar lira normalleşme desteği olmak üzere vatandaşımıza toplam 55 milyar lira tutarında destek sağladık.”

Kısa Çalışma Ödeneği ile 3,8 milyon çalışana, Nakdi Ücret Desteği ile 2,8 milyon kişiye, İşsizlik Ödeneği ile 1 milyon kişiye, 50,5 milyar lira ödeme yapıldı.

225 bin işverene 1.9 milyon çalışan için 4,5 milyar lira tutarında prim mahsuplaşması yapılarak Normalleşme desteği sağlandı.ETİKETLER : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kısa çalışma ödeneği nakdi ücret desteği işsizlik ödeneği normalleşme desteği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Mersin Vatan Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder


1xbet giriş