İBB bir sosyal konut projesinin daha başlangıcını yapıyor

KİPTAŞ’ın yeni dönemdeki üçüncü sosyal konut projesinin temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla Tuzla'da atılıyor.

İBB bir sosyal konut projesinin daha başlangıcını yapıyor
İBB bir sosyal konut projesinin daha başlangıcını yapıyor muhabir

KİPTAŞ, Anadolu Yakası'ndaki yeni sosyal konut projesinin temelini atacak. Tuzla’da gerçekleşecek program 31 Mayıs Pazartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla saat 11’de gerçekleşecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 149 konut ve 9 ticari birimden oluşan “KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler” projesi ile bir ilke imza atacak.

İlk defa sosyal konut projesinde uygulanacak “Gri Su Geri Kazanım” sistemiyle hem evlerde yaşayanlar hem de İstanbul kazanacak. Çevre dostu sosyal konut projesindeki sistem sayesinde evlerde kullanılan nitelikli atık sular arıtılarak tekrardan klozetlerin rezervuarlarında ve bahçe sulaması için kullanılabilecek.

Başvuru süreci ve başvuru şartları

Projenin tüm detayları 31 Mayıs Pazartesi günü temel atma töreninde açıklanacak ve ön talepler alınmaya başlanacak.

Projeye başvurmak için başvuru sahibinin T.C vatandaşı ve reşit olması, kendisi ya da eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması, en az son bir yıldır İstanbul’da ikamet etmesi ve daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması şartları bulunuyor.

Ayrıcalıklı gruplarda; şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 oranda engelli vatandaşlar ve sağlık çalışanları için bu şart aranmayacak.

Projeye başvurular, 31 Mayıs ve 14 Haziran saat 17.00 tarihleri arasında online olarak alınacak. Katılım bedeli, yine internet üzerinden kredi kart ya da havale/EFT ile ödenebilecek.

Sağlık çalışanlarına ayrıcalık

Yeni dönemde temeli atılan Silivri 4. Etap ve KİPTAŞ İzmit Çınar Evler sosyal konut projelerinde olduğu gibi salgın döneminde yoğun emek sarf eden, gece gündüz demeden görev yapan sağlık çalışanları yine unutulmadı ve ayrıcalıklı grup kategorisine alındı.

KİPTAŞ sosyal konutprojesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Çevre dostu sosyal konut projesi KİPTAŞ İzmit Çınar Evler sosyal konut projeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
İlgezdi:
İlgezdi: "5 dakikaya inen muayeneler yüzünden yeni istifalar gelecek"