• Bugün : 18 08 2022 02:18
Advert

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak: İso 500’e giren mersinli firmaları tebrik etti

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, ‘İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” listesine Mersin’den adını yazdıran firmaları tebrik etti.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak: İso 500’e giren mersinli firmaları tebrik etti

Başkan M. Mustafa Gültak; “İSO 500’e girme başarısı gösteren firmalarımız, ülkemizin ve kentimizin gururu olmuştur. Listede birçok firmamızı yer alması, Mersin’in vizyonunu, ekonomik güç ve potansiyelini göstermesi açısından da önemlidir.”

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO); “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020” listesine giren firmalar açıklandı. Söz konusu listede, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 7 firma, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 1 firma; merkezi Mersin olmayıp, ancak üretim tesisleri Mersin’de bulunan 11 firma da yer aldı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı firmalar; Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş. (149.); Başhan Tarımsal Ürünleri Pazarlama San. ve Dış Tic. A.Ş (150.); Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret Ltd. Şti (163.); Aves Enerji Yağ ve Gıda Sanayi A.Ş (173.); Armada Gıda Tic. San. A.Ş (301.); Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. A.Ş (370); Durum Gıda San. ve Tic. A.Ş. (417.) şeklinde sıralandı.

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı bir firma olan Medcem Madencilik ve Yapı Malzemeleri San. ve Tic. AŞ de listenin 255’inci sırasında yer aldı.
Merkezi Mersin olmayıp, kentte üretim tesisleri olan ve İSO 500’e adını yazdıran firmalar ise şöyle açıklandı: ANKUTSAN Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kâğıt Ticaret A.Ş.(264.); Hayat Kimya Sanayi A.Ş. (39.); İzocam Ticaret ve Sanayi AŞ. (489.); Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret AŞ. (46.); Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (18.); Europap Tezol Kağıt San. ve Tic. A.Ş. (439.); Yayla Agro Gıda Sanayi ve Nakliyat A.Ş. (233.); Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. (29.); Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (57.); Unat Yağ Gıda San. ve Tic. A.Ş. (440); Mey Alkollü İçkiler San. ve Tic. A.Ş. (425.)

Başkan M. Mustafa Gültak; Ülkemizin ve kentimizin gururu oldular

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; yayınladığı kutlama mesajında; “İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan; “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” listesine Mersin’den adını yazdırma başarısı gösteren firmalarımızı ve yatırımlarını Mersin’e yapan bütün firmaları tebrik ediyorum.

İSO 500’e giren firmalarımız, ülkemizin ve kentimizin gururu olmuşlardır. Listede birçok firmamızın yer alması, Mersin’in hem vizyonu hem de ekonomik gücü ve potansiyelini göstermesi açısından ayrıca önem taşımaktadır. Özellikle yerli firmalarımızın bu başarısı, şehrimizin ve bölgemizin ekonomik olarak hızla gelişmesine de katkı ve moral verecektir.”

Mesajını; “Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını sebebiyle geçtiğimiz bu zorlu dönemde; ülkemizin kalkınması, ekonomimizin büyümesi ve güçlenmesinde katma değer üreten, insanlarımıza istihdam sağlayan firmalarımıza teşekkür ediyorum” diyerek sürdüren Başkan M. Mustafa Gültak; “Bu firmalarımızın sayısının artmasını ve başarılarının devamını diliyorum.

Nitekim Kovid-19 Salgını; tarım ve gıdanın ulusal ve uluslararası ölçekte ne kadar stratejik bir sektör olduğunu hepimize yeniden öğretmiştir.

Mersin; limanı, karayolu ve havalimanının bitmesi ile birlikte, lojistik maliyetlerini minimuma indirecek bir şehir olacaktır. Bu açıdan firmalarımızı kentimize yatırım yapmaya davet ediyorum.

Devletimiz, hükümetimiz ve biz yerel yöneticiler; her türlü zorluğa rağmen ülkemizin büyümesi ve gelişmesi mücadelesinde üretim yapan, katma değer sağlayan ve istihdamı arttıran firmalarımızın her zaman yanındayız.”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak İstanbul Sanayi Odası 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Kovid-19 Salgını
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Cocktail Festivali’nde Güneş Sahne Alacak
İstanbul Cocktail Festivali’nde Güneş Sahne Alacak
Deprem fobisinde yakınlarını kaybetme korkusu tetikleniyor
Deprem fobisinde yakınlarını kaybetme korkusu tetikleniyor