Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
25 MART Cumartesi 13:03
Advert

30 büyükşehirde, valiler ve kaymakamlar başkanlığında toplantı yapıldı

İçişleri Bakanlığı, 30 büyükşehirde valiler ve kaymakamlar başkanlığında eş zamanlı olarak belediye başkanları, muhtarlar, ticaret ve ziraat odası başkanları ile esnaf ve sanatkarların katılımıyla toplantı düzenlendiğini duyurdu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2023 17:00   Güncelleme : 02-02-2023 17:00
30 büyükşehirde, valiler ve kaymakamlar başkanlığında toplantı yapıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 30 Büyükşehirde eş zamanlı olarak belediye başkanları, muhtarlar, ticaret ve ziraat odası başkanları ile esnaf ve sanatkarların katılımıyla toplantı düzenlendi. 2022 yılı kamu hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıda, 2023 yılı yatırım plan ve hedefleri görüşüldü. 

Bakanlık koordinesinde kamu hizmetlerinin vatandaş odaklı sunulması, vatandaşların bu hizmetlere erişimlerinin sürekli olarak en üst seviyede tutulması, 2022 yılı kamu hizmetlerinin değerlendirilmesi, 2023 yılı yatırım plan ve hedeflerinin görüşülmesi amacıyla valiler ve kaymakamlar başkanlığında toplantılar düzenlenecek.

Toplantılar illerde merkez ilçelerde; valinin başkanlığında, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları, esnaf ve sanatkarlar, ticaret ve ziraat odası başkanları, ilçelerde; kaymakam başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları, esnaf ve sanatkarlar, ticaret ve ziraat odası başkanlarının katılımlarıyla Şubat Ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. 

İlki bugün 30 büyükşehirde eş zamanlı olarak valiler ve kaymakamlar başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarlarıyla gerçekleşen değerlendirme toplantılarında özellikle muhtarlarımızın talepleri alınarak, ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmaların hızlandırılması kararları alındı. Önümüzdeki günlerde diğer illerde de toplantılar düzenlenmeye devam edilecek.

Hibya Haber Ajansı

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet Betist tipobet365 kalkinmaatolyesi.org  guvencehd.org