Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 16:11
Advert

TGF Başkanı Karaca'ya eski yol arkadaşlarından sert tepki

"..Yalnız kalma sendromuna giren ve Başkan Yardımcılığını yapan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in seçim kazanıp ÇGC’nin listesindeki 4 kişilik TGF delegesi için ÇGC geleneklerinde olmayan haksız, hukuksuz ve tüzük ihlallerini gerektiren seçimin yapılmasına divan başkanı olarak vesile olan Yılmaz Karaca’yı bir kez daha kınıyor, takdiri kamuoyunun vicdanlarına bırakıyoruz."

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2023 16:51
TGF Başkanı Karaca'ya eski yol arkadaşlarından sert tepki

Anadolu gazetecileri spor yazarları derneği, Çukurova Gazeteciler Cemiyet'i genel kurulunda, kendilerine hakarete eden tabansız TGF'nin Başkanı Karaca'ya tepki gösterdi. 

 

Açıklama aynen şöyle:

"AGSYD’DEN YILMAZ KARACA’YA KINAMA

Dün yapılan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanlık seçimleri sırasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca divan başkanı olarak görev almıştır.

Yılmaz Karaca, yönetim kurulu faaliyet raporuna yönelik yapılan konuşmalar sırasında düne kadar üyesi olduğu ve birlikte hareket ettiği derneğimiz AGSYD’ye ve Başkanı İbrahim Erdoğan’a yönelik çirkin ve yakışıksız ifadeler kullanarak “Gri pasaport yolsuzluğu yapanlar ile biz birlikte olmayız. TGF çatısı altında şerefli insanlar yer alır. Bizim böyle insanlarla işimiz olmaz” şeklinde talihsiz bir konuşma yapmıştır.

AGSYD’nin onurlu ve dik duruşunu düne kadar her zeminde dile getiren Yılmaz Karaca’nın elinde oyuncak gibi kullanmak istediği TGF’den desteğini çeken derneğimizi, genel başkanımızı itham altında bırakan, çirkin, yakışıksız ve seviyesiz ifadeleri haddi değildir, hakkı da yoktur.

AGSYD Adana Şubesi olarak konuya kongre salonunda gerekli tepkimizi göstererek kendisini özür dilemeye ve söylediği çirkin sözleri düzeltmeye davet etmemize karşın geri adım atmayarak kendisi gibi gazetecilik mesleğini ifa eden biz basın mensuplarının yanında seviyeyi düşürmesinden dolayı küçüldükçe küçülmüştür.

Bu nedenle, onurlu ve haklı mücadelesini yapan AGSYD’nin TGF’nin bu söylemlerine maruz kalmaktan mesleğimiz adına, yıllarca gazetecileri temsil ettiğini söyleyen Başkanı Yılmaz Karaca adına zül duyuyoruz.

Yalnız kalma sendromuna giren ve Başkan Yardımcılığını yapan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in seçim kazanıp ÇGC’nin listesindeki 4 kişilik TGF delegesi için ÇGC geleneklerinde olmayan haksız, hukuksuz ve tüzük ihlallerini gerektiren seçimin yapılmasına divan başkanı olarak vesile olan Yılmaz Karaca’yı bir kez daha kınıyor, takdiri kamuoyunun vicdanlarına bırakıyoruz."

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet