Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 16:17
Advert

Şehitoğlu; ‘Uğur abimin bir kalemi, kırık gözlüğü yürekli gazetecilere hatıra olsun!’

Mersin İnternet Gazeteciler Cemiyeti Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Uğur Mumcu’nun katledilişinin 30. Yılında yayınladığı mesajla, ‘Biz gazeteciler, bırakın onun gibi olmayı, kestiği tırnak bile olamadık! ’ O’nu katledenleri ortaya çıkarttıramadık! Her anma yılında da Timsahın gözyaşlarını döktük ve hala döküyoruz!’ dedi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-01-2023 16:49
Şehitoğlu; ‘Uğur abimin bir kalemi, kırık gözlüğü yürekli gazetecilere hatıra olsun!’

 

Şehitoğlu mesajında şunları kaydetti:”24 Ocak 1993’te katledilen gazeteci Uğur Mumcu’nun katillerin cezasız kalması ülke tarihinde karanlık bir leke olduğu gibi biz gazetecilerde sessizliğe, korkaklığa, servet havuzlarına gömülerek lekelendik. Onu ancak ölüm yıl dönümlerinde, adet yerini bulsun diye andık. Ne onun gibi olabildik, ne onun yolunda yürüdük.

 

‘Timsahın gözyaşlarını döktük!Faillerin bir an önce ortaya çıkarılması beklentisi içinde de değiliz. İktidarların 30 yıldır yakalayamadıklarını, şimdi yakalamalarını düşünmek absürt olur.

Biz hepimiz birer ‘Uğur Mumcu’yuz diyorsak: Cesaret ve ilkelerimizden asla taviz vermeden, havuza girmeden, Uğur Mumcu aydınlığı ile her türlü karanlığın, haksızlığın, baskı, zulüm ve yolsuzlukların üzerine canı pahasına yürümeliyiz!

Ve diyorum ki;

..Bir keskin kalem, bir kırık gözlük

Yürekli gazetecilere hatıran olsun…”

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet