Mezitli’de şeftali seferberliği başladı
Mersin Sondakika

Mezitli’de şeftali seferberliği başladı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın şeftali üreticilerinin dalda kalan ürünlerini değerlendirme girişimleri, kentte seferberliğe yol açtı.
Bu haber 2018-08-14 16:17:51 eklenmiş

 Başkan Tarhan ile bir araya gelen çeşitli alışveriş merkezlerinin temsilcileri ve Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, değerlendirme toplantısı yaptı. Üretimden tüketiciye ulaşmasına kadar geçen süreçte yapılanların masaya yatırıldığı toplantıda, ürünlerin hak ettiği değeri alabilmesi için yol haritası da oluşturuldu. Öte yandan Mezitli pazarcı esnafı da harekete geçerek tezgâhlarında ‘çiftçimizi destekletiyoruz’ ve ‘Neşet Tarhan Başkanımızın yanındayız’ dövizleriyle üreticilere destek kampanyası başlattılar.

 

PAZARCI ESNAFI ÜRETİCİNİN YANINDA

Üreticinin hakkını almasıyla birlikte hem üretenin, hem tüketenin hem de pazarcıların karlı çıkacağını ifade eden Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, “Mezitli Belediyesi Başkanı Sayın Neşet Tarhan’la Mezitli ilçe sınırları içerisindeki kırsal bölgelerdeki mahallelerimizde üretilen şeftaliler üzerine bir toplantı yaptık. Biz de Mersin Pazarcılar Esnaf Odası olarak Sayın Başkanımız Neşet Tarhan’ın üreticiye katkı amacıyla başlattığı biz pazarcı esnafı olarak destekliyoruz. Gerekli konularda ürün satmalarında ürün alışverişlerinde kendilerine her türlü yardımı yapmaya hazırız. Başkanımızla birlikte bizde üretici arkadaşlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

ÜRETİCİDEN DİREK TÜKETİCİYE

Türkiye’nin en güzel şeftalisinin üretildiği Mezitli’de ürünlerin para etmemesinin kendisini son derece üzdüğünün altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Üreticilerimizle bir araya gelerek ne tür çözümler üreteceğimiz konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Üreticiden 50-60 kuruşa alınan şeftali pazarda 2,5 Türk Lira, marketlerde 5 liraya kadar çıkabiliyor. Ürün tüketiciye ulaşıncaya kadar kat kat artan fiyatlar üreticiye yansımayınca çiftçimiz krize giriyor. Biz de çiftçimize bir nebze olsun soluk aldırabilmek ve uğradıkları zararı en aza indirebilmek amacıyla, Kurban Bayramı sonuna kadar ürünlerini getirip Mezitli’nin diledikleri yerinde satabilmeleri amacıyla çalışma başlattık” dedi.

 

HALKIMIZDAN BÜYÜK ALDIK

Daha sonra yaptığı özel girişimler sonrası vatandaşlardan büyük destek aldıklarına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Kamuoyu projemize büyük destek verdi. Bununla da yetinmedik ilgili özel firmalar ve kamu kurumlarını duyarlı olmaya davet ettik. Üreticimizin ürünlerinin değerlendirilmesi konusunda son derece duyarlı davranarak girişimde bulunan AVM’lerin temsilcileri ve Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur’a teşekkür ederim” diye konuştu.ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Yazarlar

MERSIN
Copyright © 2020 Mersin Vatan - Türkiye iş ilanları Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat