Mersin Uluslararası Narenciye Festivali Heyecanı Başladı

Bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan ‘Mersin Uluslararası Narenciye Festivali’ne saatler kala; festival korteji ile portakal, limon, mandalina ve greyfurttan oluşturulan birbirinden renkli ve ilginç figürler, Akdeniz Belediyesi’nin konuğu oldu.

Mersin Uluslararası Narenciye Festivali Heyecanı Başladı
Mersin Uluslararası Narenciye Festivali Heyecanı Başladı ismail

 

 

Akdeniz Belediyesi; bu yıl 1-3 Kasım 2019 tarihleri arasında 7’incisi düzenlenecek olan ‘Mersin Uluslararası Narenciye Festivali’ne saatler kala festival kortejini ağırladı. Vatandaşların yoğun ilgisini çeken etkinlikte; portakal, limon, mandalina ve greyfurttan oluşturulan birbirinden renkli ve ilginç figürler dikkat çekti.

Festival korteji ile yerli ve yabancı konukların performansını, Akdeniz Belediyesi Başkan Vekili Yakup Aykut, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri de izledi. Akdeniz Belediye yanındaki parkta düzenlenen gösterileri izlemeye gelen 7’den 70’e yüzlerce kişi, narenciye ile oluşturulan ilginç figürlerle fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı. Etkinlikte, 25 farklı ülkeden gelen gösteri sanatçıları da performanslarını sergiledi. Özellikle çocuklar, gösteri sanatçılarının performansını büyük merak ve heyecanla seyretti. Akdeniz Belediyesi tarafından, yerli ve yabancı konuklara limon suyu ikram edildi. Öte yandan festival kapsamında, Akdeniz Belediyesi tarafından dün de ilkokul öğrencilerine yüzlerce kilo mandalina dağıtılmıştı.

Festival 3 gün sürecek

Mersin’de üretilen narenciye ürünlerini bütün dünyaya tanıtmak, narenciye meyvelerinin tüketiminin yanı sıra marka değerini arttırmak hedefiyle organize edilen ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen Mersin Uluslararası Narenciye Festivali, 1-3 Kasım 2019 tarihleri arasında ziyaretçilere kapılarını açacak. Festivalde, Mersinli üreticilerin stantlarında narenciye temalı el emeği ürünler, yiyecek içecek ve çocuklar için eğlence alanları da yer alacak.

Festival kapsamındaki süslemelerde 100 ton narenciye ürünü kullanılırken, etkinliklerde 10'u mobil 30 figür yer alacak. 25 ülkeden 700 yabancı gösteri sanatçısı, kentin her noktasını karnaval alanına çevirecek. Narenciye Festivali, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan 50 bin metrekarelik bir alanda organize edilecek.

Konserler, defile ve dans performansları ise, Galatasaray Meydanı’na kurulacak ana sahnede düzenlenecek. Side Sütunları’nda kurulacak 2’nci sahnede ise festival süresince dans ve müzik performansları sergilenecek. 25 farklı şefin 2 gün boyunca hünerlerini sergileyeceği Gastroshow alanında ise narenciyeli lezzetler katılımcılarla buluşacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı