Kanseri yendi nikah masasına oturdu

Mezitli Belediyesi’nin faaliyete geçirdiği Örgülü Sokak çok anlamlı bir birlikteliğe şahit oldu. Dünya Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında kanseri yenen Meltem Kılıç, Mutlu Çamlıyer ile hayatını Örgülü Sokak’ta birleştirdi.

Kanseri yendi nikah masasına oturdu
Kanseri yendi nikah masasına oturdu ismail

 

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Mersin İl Temsilcisi Perihan Saydan Pazarbaşı, Mezitli Belediyesi Örgü Evi kadınları ve çiftlerin yakınlarının katıldığı nikahta birçok ilk bir arada yaşandı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın kıydığı nikahta mutluluğa adım atan çiftlere sevenleri alkışlarla destek verdi.

NİKAHTA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI KONUKLARA KİTAP VERİLDİ

Örgülü sokakta kıyılması ile bir ilk olma özelliği taşıyan nikah töreni birçok ilginç sürprize de sahne oldu. Meme kanserinin erken teşhisine dikkat çekmek amacıyla Örgülü Sokakta gerçekleşen nikahta Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Güray Gökal 4. Fotoğraf Sergisini açtı. Nikaha katılan herkese TEMA Vakfı tarafından hazırlanan hediye paketi, Güray Gökal’ın sergilediği fotoğraflardan ve son yazdığı ‘İnsanları Tanıma Sanatı’ kitabı verildi. Nikahta, yeni evli çift gitarla çalınan şarkılar eşliğinde dans etti.

“ÇİFTLERİMİZİN MUTLULUĞUNA ŞAHİT OLDUK, KANSERE VE ÇEVREYE DİKKAT ÇEKTİK”

Kanser hastalığı ve çevre konularına dikkat çekebilmek amacıyla sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir dizi etkinlik düzenlediklerini ifade eden Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, “Amacımız yeni nesillere daha yaşanabilir güzel ve sağlık bir dünya bırakabilmek. 1-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Mezitli Belediyemiz tarafından hayata geçirilen Örgülü Sokak’ta nikah töreni düzenledik. Yeni bir hayata ilk adımı atan çiftlerimize Mezitli Belediyemiz, Mezitli Kent Konseyimiz ve Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Güray Gökal ile birlikte düzenlediğimiz ortak etkinliğimize TEMA Vakfı Başkanımız Perihan Saydan Pınarbaşı da destek vererek zenginleşmesini sağladı. Bu yolla çiftlerimize unutulmaz bir nikah töreni gerçekleştirirken aynı zamanda meme kanserine ve küresel iklim değişikliklerine dikkat çekmiş olduk” dedi.

MEZİTLİ’DE YAŞAYANLAR ÇOK FARKLI

Mezitli’de yaşayan vatandaşların farklı olduklarını her ortamda ortaya koyduklarını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, “Bir süre önce kanseri yenerek mücadeleci ruhunu ortaya koyan Meltem Kılıç, Mutlu Çamlıyer’le olan yeni bir yaşama ‘Merhaba’ dedikleri birlikteliklerini Örgülü Sokağımızda gerçekleştirdiler. Bu yönüyle bir ilk olan nikah töreni farklı ve ilginç olaylara da sahne oldu. Belki de ilk kez bir nikah töreninde fotoğraf sergisi açıldı. Yine ilk kez davetlilere kitap, ağaç tohumu ve sergilenen fotoğraflardan hediye edildi. Çiftlerimiz yeni yaşamlarına adım atarken bir çok sosyal olaya da tanıklık etmiş oldu. Çiftlerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerken bizimle birlikte böylesi anlamlı bir etkinliğe imza atan Kent Konseyi Başkanımız Sibel Gelbul’a, TEMA Mersin İl Temsilcisi Perihan Saydan Pazarbaşı’na, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Güray Gökal’a ve katılan tüm konuklara teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı