Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
07 ARALIK Çarşamba 12:40
Advert 0

Gaziantep’te petshop eğitimi verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, petshop açmak isteyenler için gerekli eğitimleri içeren, mesleki yeterliliği sağlayacak ve sertifika imkanı da verecek eğitim programı düzenledi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 14:57
Gaziantep’te petshop eğitimi verildi

Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nda yapılan yaklaşık 100 kişinin katıldığı seminerde Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi veteriner hekimleri, biyologları, ziraat mühendisleri zooteknistleri kendi alanlarındaki başlıklarda eğitimler verdi. 

Eğitimde 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hakkında katılımcılara bilgi verilirken ev ve süs hayvanlarının korunması, ekolojisi, bakımı, refah yaşam şartları hakkında uzmanlar tarafından örneklerle anlatım yapıldı.

Seminerin devamında Büyükşehir Belediyesi Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin işleyişi, faaliyetleri, çipleme işlemleri de anlatıldı. 

Verilen eğitimle evcil hayvan satışı yapılan yerlerde görülebilecek olumsuzlukların önlenmesi, hayvanların kötü şartlardan kurtarılması ve yurt dışından getirilen hayvanların kayıt altına alınması amaçlanıyor.

Seminerin sonunda katılımcılara yazılı sınav düzenlenerek, başarı gösterenlere sertifikaları verilecek.

Hibya Haber Ajansı

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet