Çin Kovid-19 aşısı ikinci ülkeden acil kullanım onayı aldı
Mersin Sondakika

Çin Kovid-19 aşısı ikinci ülkeden acil kullanım onayı aldı

Malezya Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Nur Hişam bugün yapmış olduğu açıklamada, Malezya İlaç Kontrol Yasa Uygulama Grubu toplantısında Çin’in geliştirdiği CanSino aşısı ve Johnson & Johnson aşısı dahil olmak üzere iki tek doz Kovid-19 aşısının şartlı olarak kaydı ve kullanımına onay verildi.
Bu haber 2021-06-15 20:38:25 eklenmiş

Hisham ayrıca Malezya makamların, aşıların etkinlik ve risk açısından karşılaştırıldığında avantajların dezavantajları aşmasının güvence altına alınması için, en son verilere dayanarak koşullu kullanıma onay verilen bu aşıların kalitesi, güvenliği ve etkinliğini test edip değerlendirecek.

Kısa bir zaman önce Arjantin Sağlık Bakanlığı CanSinoBIO aşısı için acil kullanım onayı vermişti. İzne dair belgeyi imzalayan Arjantin Sağlık Bakanı Carla Vizzotti sosyal medyadan paylaştığı mesajında, “Bu, Arjantin için çok iyi bir haber, ulusal aşılama planımız için çok faydalı olacak.”

Arjantin, CanSinoBIO’nun geliştirdiği aşının yanı sıra diğer Çinli şirket Sinopharm’ın ürettiği aşı için hükümet onayı vermişti.ETİKETLER : Malezya Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Nur Hişam Malezya İlaç Kontrol Yasa Uygulama Grubu Kovid-19 aşısı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri

Yazarlar

MERSIN
Copyright © 2021 Mersin Vatan Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder


1xbet giriş