Denizli gece boyunca sallandı !

Denizli’de dün gece Pamukkale ilçesine bağlı Irlıganlı Mahallesi’nde 4,2 ile 3,2 büyüklüğünde 4 deprem yaşandı.

Denizli gece boyunca sallandı !
Denizli gece boyunca sallandı ! ismail

Denizli, dün geceyi depremlerle geçirdi. Merkeze Pamukkale ilçesine bağlı Irlıganlı Mahallesi’nde büyüklükleri 4,2 ile 3,2 arasında değişen 4 deprem meydana geldi. Sarsıntıların gece boyunca sürmesi vatandaşlarda korkuya yol açarken, Vali Ali Fuat Atik meydana gelen depremlerde yaralanma ve hasar meydana gelmediğini açıkladı.

İlk sarsıntı saat 03.21’de meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgilere göre 3,7 büyüklüğündeki sarsıntı yerin 5 kilometre derinliğinde, ikinci deprem saat 03.46’de 3,8 büyüklüğünde, üçüncü deprem saat 04.33’de 4,2 büyüklüğünde, dördüncü deprem ise saat 06.32’de 3,1 büyüklüğünde meydana geldi. Depremlerden sonra birçoğu hissedilmeyen 22 artçı sarsıntı meydana geldi.

Vatandaşlar gece boyu süren depremler nedeniyle korku dolu dakikalar yaşarken, can ve mal kaybı yaşanmadığı açıklandı. Vali Ali Fuat Atik,  sosyal medya hesabından, “Denizlimizde peş peşe yaşanan depremler sebebiyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şu ana kadar bize intikal eden olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Kay: Dunya

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı