Silifkenin sembolü keklik heykelinin kaldırılmasına açıklama

Çok uzun yıllar önce Silifke belediyesi tarafından merhum resim öğretmeni, ressam merhum Ahmet Uçar’a yaptırılan keklik heykeli, bakım ve onarımı yapılmak üzere yerinden iş makineleri ile sökülerek taşındı.

Silifkenin sembolü keklik heykelinin kaldırılmasına açıklama
Silifkenin sembolü keklik heykelinin kaldırılmasına açıklama ismail

11 Aralık Cuma akşamında pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından, trafiğin sakin olmasını fırsat bilen Silifke Belediyesi, bakım ve onarımını yapmak için keklik heykelini bulunduğu yerden kaldırarak, atölyeye taşıdı.

Keklik heykelin iş makineleri ile taşındığı esnada ise telefonlarımız susmadı. Duyarlı insanlar; “Silifke’ye mal olmuş bir heykel bu saatte niçin kaldırılıyor/ Ne yapmak isteniyor? Trafik ile ilgili bir sorun mu var?” gibi sorular yönelterek, konuya karşı hassasiyetlerini ortaya koydular ve bizden bu konuda bilgi istediler.

DEĞERLERİMİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, yıllar önce değerli bir ressam olan merhum Ahmet Uçar tarafından yapılan ve Silifke’nin sembollerinde olan keklik heykelinin bakım ve onarımını yapmak için kaldırdıklarını belirterek, “Silifke Belediyesi olarak değerlerimize, sembollerimize çok önem vermekteyiz. Bu nedenle yıpranmış, etrafı çok kötü durumda olan heykeli, pandemi dönemini de fırsat bilerek, yolun trafikte sorun olmayacağı bir zaman diliminde iş makineleri ile kaldırarak, atölyemize taşıdık. Heykelin bakım ve onarımını yaparken, bulunduğu yerde de çevre düzenlemesi yapacağız.

Silifke’nin sembolü olmuş bir heykelin daha güzel gözükmesi ve anlamına uygun olması için yapılan bir çalışmamızdır. Kentimizin değerleri ve sembolleri bizim için değerledir ve onların değersizleşmemesi için yaptığımız bir çalışmadır.

Bu konuda halkımızın duyarlılık göstermesi de bizi memnun etmiştir” diyerek, vatandaşların hassasiyetine teşekkür etti.

Kaynak: silifkesesimiz.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
Meski, Mut İlçesi Tuğrul Mahallesi’ne Yeni İçmesuyu Hattı Kazandırıyor
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı
“Ye, İç, Eğlen! Festivali” De Şefler Show Yaptı