Mersin'de Altın Dolandırıcılarına suç üstü

Mersin Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık ekipleri sahte 16 ayar olan altını 22 ayar diye satmak isterken kıskıvrak yakalandı.

ASAYİŞ - 20-03-2023 14:37 187 kez okundu.

Mersin'de Altın Dolandırıcılarına suç üstü

 Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine gelerek müracaat eden Müşteki S.K. işletmekte olduğu kuyumcuya gelerek Gremse tabir edilen altın satmak istediğini belirten şahsın verdiği altını karşılığı olan 18.000,00 TL vererek satın aldığını ancak daha sonra başka kuyumcuya da aynı özellikte altın satılmak istendiği ancak değerinin 22 ayardan düşük olduğunu tespit ettiklerini öğrenmesi üzerine kendisine satılan gremse altını kontrol ettiğinde 22 ayar değil de 16 ayar olduğu ve değerinin 18.000,00 TL ndan daha düşük olduğunu anlayarak şikayette bulundu.
        Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerimiz yaptığı araştırmalarda olayı gerçekleştiren şahsın S.Y. isimli şüpheli şahıs olduğu tespit edilerek yakalanmış, ayrıca alınan karar doğrultusunda şahsın aracında yapılan aramada yine değeri düşük olan aynı özellikte gremse tabir edilen altınlar bulunmuş ve el konuldu. Şüpheli şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatıldı.

DİĞER HABERLER
Bedrettin gündeş tahliye edildi

Bedrettin gündeş tahliye edildi

09-06-2023 - ASAYİŞ

Mersin'de  terör örgütü yapılanmasına darbe

Mersin'de terör örgütü yapılanmasına darbe

30-05-2023 - ASAYİŞ

1xbet Betist tipobet365 kalkinmaatolyesi.org  guvencehd.org