Kentimizin nüfusu yüz bin civarındayken yapılan yollar,kentin nüfusu 2 milyonu bulduğunda da kullanılmaya çalışılıyor.Eğer bir araç kullanıyorsanız yandınız.Ülkenin en acemi araç sürücülerinin en bol olduğu kent bizim kent.

Kentimizde yazlar sıcak ve kurak,kışlar ılık ve yağışlı geçtiği için,kar yağışı bol olan kentlerden ve emekliye ayrılan insanlardan en çok tercih edilen bir kent.Son yıllarda Suriyeli sığınmacıların da rağbet ettiği bir kent olunca nüfus altıyüz bin daha arttı,derken deprem nedeniyle bu kente gelenlerin yerleşenler sayısı da yüzbini buldu .Şİmdilerde 2 milyonluk megakent olduk.

Ya yollarımız,kent içinde yollar gene aynı duruyor,Şehir içine kazayla bir girseniz resmen esir olursunuz,hastane caddesi tıkandı,istiklal caddesi perişan,zeytinli bahçe caddesi ve metropol tamamen gitti..Buralardan kurtuldum deyip karayollarından mezarlık caddesine gitmek için o yola girdiyseniz papazı buldunuz.Durum böyle olunca Ali emmein ne yapsın,Daha durun dondurmacı Halil den başlayan tulumba geçitine kadar olan yolculuk zaten bitik.Sağlı sollu parklar ve Suriyelilerin akılalmaz işgalleri yüzünden otobüsler bile yürüyemez hale geldi,bu konuya el atan yok,trafik nerede.

Büyükşehir 2. Ve 3. Çevre yollarını ve akıllı kavşakları yaparak biraz rahatlatıyor ama nereye kadar,Bizler Mezitlide ki evimize gitmek için otobana çıkmak zorunda kalıyoruz.Derhal bu konularda yeni çözümler yapılmalı,sahildeki trafik dolmuşların kaldırılmasıyla çözümlenir,Yani raylı sistem gelmeli.

Saygılarımla

ABDULLAH KENDİR