• Bugün : 29 09 2022 10:38
Advert

Merscin ve 4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği İçin Geri Sayım Sürüyo

MÜ koordinatörlüğünde ulusal ve uluslararası toplam 35 kurumun işbirliğinde yürütülen MERSCIN ve IV. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği projeleri ile bu yıl da kentimiz önemli bilimsel etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Merscin ve 4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği İçin Geri Sayım Sürüyo

 

Uygulaması 27 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan H2020-MSCA-NIGHT-2018-International Mersin Science Night (MERSCIN) ve TÜBİTAK-4007 programı kapsamında sunulan ve uygulaması 28-29 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek IV. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği projeleri Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye değer bulundu.

MERSCIN ve IV. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği projeleri ile bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması, bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması, doğa – bilim ve teknolojiyle ilgili konularda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Ayrıca, etkinliklerle bilimsel bilginin topluma eğlenceli ve anlaşılır şekilde kavratılması ve toplumun her kesiminden her yaş grubundan kitlelerin katılımının sağlanmasına da hedefleniyor. 

Avrupa Komisyonu tarafından 2018 yılında uygulaması gerçekleştirilen MERSCIN projesi en iyi dört projeden birisi seçilmiş olup proje örnek uygulamalarının yerinde görülmesi amacıyla Avrupa Komisyonundan Alan Craig - European Commission Research Executive Agency Head of Sector tarafından bu yıl gerçekleştirilecek olan MERSCIN ve 4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği  ziyaret edilecek.

Bu kapsamda TÜBİTAK ve Üniversitemiz işbirliği ile 26 Eylül 2019 tarihinde 13:00-17:00 saatleri arasında Mersin Üniversitesi Çitlikköy Kampüsünde yer alan Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezinde  Bilgi Günü (Horizon2020-Marie Skłodowska-Curie Infoday) etkinliği düzenlenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademi alarm veriyor
Akademi alarm veriyor
“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”nın başvuruları başlıyor
“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”nın başvuruları başlıyor