Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 18:45

CHP’li Sertel “Son Padişah RTE” yazılı aracı Meclis’te görüntüledi

Sertel: Atatürk baskılı tişörtle girmek yasak, Son Padişah RTE yazan araçla girmek serbest.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-06-2022 23:16
CHP’li Sertel “Son Padişah RTE” yazılı aracı Meclis’te görüntüledi

Sertel: Atatürk baskılı tişörtle girmek yasak, Son Padişah RTE yazan araçla girmek serbest

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Meclis Dikmen kapısından çıkış yapan ve arka camında “Son Padişah RTE” yazan yabancı plakalı aracı görüntüleyerek, twitter hesabından paylaştı. Meclis’ten çıkarken görüntülenen “Son Padişah RTE” yazılı araç vatandaşlardan yoğun tepki aldı.

 

Meclis’e üzerinde Atatürk baskılı tişörtle girmenin yasak olduğunu hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Meclis’e Atatürk baskılı tişörtle insanları almıyorlar. Atatürk baskısının yanı sıra yazılı herhangi bir tişörtle giren her hangi bir kişi içeri alınmıyor. Milli takım forması dahil her hangi bir forma ile Meclis’e gelenleri üzerinde amblem, logo var diye içeri alınmıyor. Ama arka camına ‘Son Padişah RTE’ yazan İsveç plakalı araç Meclis’e rahatlıkla girebiliyor” dedi.

 

PADİŞAHLIK BİTELİ ÇOK OLDU

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve İdari Amiri Erkan Haberal’a seslenen CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

 

“Bir aklı evvel Recep Tayyip Erdoğan’ı padişah ilan etmiş. Ve son padişah demiş. Bu aklı evvel Son Padişah diye arabasının camına yazmış. Ve bu araba TBMM’ye girmiş, ziyaretlerini yapmış ve Meclis’ten çıkarken fotoğrafını çektim. O kişiye sesleniyorum: Padişahlık biteli çok oldu aslanım. İsveç’te yaşayacaksın, bir elin yağda bir elin balda olacaksın ve oradan Türkiye için ahkam keseceksin. Türkiye’de insanlar açlıktan, sefaletten, yoksulluktan, hayatlarından bıkmış durumdalar. İsveçli beyefendi Padişah ilan ettiğin kişi Saray’da yaşıyor. Hiç halkla ilgilenmiyor.  Sen dolarla Euro ile para kazanıyorsun. Tuzun kuru. Dolarları Euroları burada bozdurup rahat bir yaşam sürüyorsun. Ama Türkiye’de yaşayanlar için fakirlik en dipte. Orta direk yok oldu. Halkın yüzde 85’i dibe çöktü. Yoksullaştı, garibanlaştı. Marketin önünden geçemeyenler var Türkiye’de. Çocuğuna süt alamayan, meyve alamayanlar var Türkiye’de.  Son padişahmış. Al padişahını. Padişahlık biteli çok oldu. Arabana onu yazarak polislerin cezasından kurtulabilirsin, Meclis’e rahat rahat girebilirsin. Ama yağcılığın ve yalakalığın sonu yok. Son padişahını da inşallah ilk seçimde bu halk gerektiği yere gönderecektir. Halk en doğrusunu yapacaktır. Padişahlığı bitirecektir, demokrasiyi getirecektir.”


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet Betist tipobet365 kalkinmaatolyesi.org  guvencehd.org