Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 17:57

Dünya Şampiyonundan Kadın Öğretmenlere ders

Mersin'de kadın öğretmenlere, Dünya Kickboks şampiyonu Mesut Arslan yönetiminde yakın savunma dersi verildi.

SPOR
Giriş Tarihi : 26-04-2022 17:06   Güncelleme : 26-04-2022 17:06
Dünya Şampiyonundan Kadın Öğretmenlere ders

Dünya yakın Savunma federasyonu, Mersin İl Gençlik Spor ve Mersin İl Milli eğitim Müdürlüğü ile işbirliği ile Mersin’de kadın öğretmenlere, Dünya Kickboks şampiyonu Mesut Arslan yönetiminde yakın savunma dersi verildi.
Mersin Edip Buran spor salonunda düzenlenen 10 saatlik defnece antı -Terron/Fat ( yakın savunma ) eğitimine kadın öğretmenler büyük ilgi gösterdi.
World Defence Anti-terror Federation (Dünya yakın savunma ve anti terör federasyonu) Mersin İl Temsilcisi Mesut ARSLAN ve ekibi, Kadın öğretmenlere silahlı, sopalı ve bıçaklı saldırılara karşı yakın savunma tekniklerini öğretti.
Türkiye’de ilk defa Mersin’de Kadın öğretmenlere yakın savunma tekniklerini öğrettiklerini söyleyen, Milli Kickbokscu Arslan, Mersinli tüm kadın çalışanlara yakın savunma tekniğini öğretmeye hazır olduklarını söyledi.
Kadına şiddeti, kadının öğreneceği yakın dövüş teknikleriyle aza ineceğini de belirten Arslan, ‘Tüm kadınlarımız her türlü belalardan ve şiddetten korunması için yakın savunma sporunu yapmalılar’ dedi.

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet Betist tipobet365 kalkinmaatolyesi.org  guvencehd.org