Advert

Tekerlekli Ev

Gün geçtikçe yaygınlaşan bu akımdaki evler, insanların maddi durumlarına ve kişisel zevklerine göre tasarlanan çeşitli tasarımlarıyla yapılıyor.

Tekerlekli Ev

Gün geçtikçe yaygınlaşan bu akımdaki evler, insanların maddi durumlarına ve kişisel zevklerine göre tasarlanan çeşitli tasarımlarıyla yapılıyor. Tekerlekli küçük evlerin en dikkat çekici özelliklerinden biri de taşınabilir olmaları. Minimalist yaşam beraberinde alanı en verimli kullanma yönündeki mimariyi ve kompakt mobilya tasarımlarını geliştirmiştir. Tekerlekli Ev modelleri bu kültürün ülkemizdeki yansıması gibidir. Tekerlekli evler tek katlı modelleri olduğu gibi çift katlı modelleri de bulunur. Deprem bölgesi ilan edilen coğrafyalarda, belediyeler tarafından izin verilen kat sayısı en fazla ikidir. Tekerlekli evler ile aynı özellikleri taşıyan taşınabilir mobil ev beton malzemeden de yapılabiliyor. Ancak beton taşınırken daha ağır olduğu için genelde ahşap malzemeler tercih ediliyor. Dışı ahlât olan mobil evler Bungalov evlerini anımsatıyor. Dekoratif görünüme sahip Tekerlekli Ev sayesinde doğa ile iç içe olmakla kalmayıp istediğiniz zaman karavan gibi farklı bir tatil koyuna evinizle birlikte taşınabilirsiniz.

 

Dekoratif görünümlü eviniz sayesinde bir alanda dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Snail Tiny House tarafından üretimi gerçekleştirilen Tekerlekli Ev modelleri en kaliteli ürünlerin kullanımı sağlanarak üretilmektedir. Birçok nedenden dolayı insanların tercih ettiği küçük ve taşınabilir evlerin felsefesi; küçük alanlarda basit ve konforlu bir yaşam tarzıdır. Bu yaşam tarzı doğa ile iç içe yaşamak isteyip ancak konforu da elden bırakmak istemeyen modern şehir yaşamına alışkın insanlar için son derece kullanışlı yaşam alanları olmuştur.

 

 

Ülkemizde doğal güzellikleri barındıran, birçok sit alanları ve imarsız arsalar bulunmaktadır. Tapulu olmalarına rağmen imar kanunu gereği bu alanlarda yapılaşmaya izin verilmemektedir Tekerlekli Ev imar sorunu olan yerlerde getirdiği; estetik görüntüsü, konforu ve kişiye özel tasarımları ile kullanışlı çözümler sağlamaktadır. Hem ekonomik hem de çevreci bir seçenek olduğu için sürdürülebilir yaşamı teşvik etmekle birlikte deprem açısından düşünüldüğünde de güven veren tiny house, deprem kuşağında yer alan bir ülkede yer almamız sebebiyle bu akıma olan olan ilgiliyi zamanla daha çok artırabilir. Alternatif bir yaşam arayanların tercihi olan bu akım sayesinde, zevkinize uygun küçük evi kolaylıkla satın alabilir, kendinize ait imarlı, imarsız arsa ya da bahçede yaşayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Londra'da Olcay Bayır Farkı
Londra'da Olcay Bayır Farkı
Begüm Polat Sma Çocukları Derneğinin Yüzü Oldu
Begüm Polat Sma Çocukları Derneğinin Yüzü Oldu