15 gün boyunca ücretsiz deneyebilecekleri e-ticaret Entegrasyonları devreye girdi

Logo Yazılım’ın geliştirdiği web tabanlı ön muhasebe programı “Logo İşbaşı”, nisan ayı itibariyle pazaryerleri ve işletmelerin internet sitelerindeki satışlarını otomatik olarak Logo İşbaşı’na aktarılabilecekleri e-ticaret entegrasyonlarını devreye girdi.

15 gün boyunca ücretsiz deneyebilecekleri e-ticaret Entegrasyonları devreye girdi
15 gün boyunca ücretsiz deneyebilecekleri e-ticaret Entegrasyonları devreye girdi muhabir

Salgınla birlikte online tüketimin artmasıyla birlikte e-ticaret hızla gelişirken mikro işletmelerin pazaryerleri ve internet siteleri üzerinden gerçekleştirdikleri e-ticaret faaliyetleri giderek artıyor.

Ticaret Bakanlığı 2020 yılına ait e-ticaret verilerine göre; 2020 yılında küresel e-ticaret yüzde 23 artarak 4.3 trilyon dolara yükseldi.

Önümüzdeki 3 sene bunun daha ivmeleneceği ve 6,5 trilyon dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de e-ticaret ile uğraşan işletme sayısı 2020 yılında 256 bin 861'e ulaştı.

E-ticaret yapan işletmelerin yüzde 72'si 1 pazar yerinde, yüzde 14'ü 2, yüzde 8'i 3 ve yüzde 2'si 4 pazar yerinde satış yapmayı tercih etti.

E-ticaret hacmi 2020 yılı itibarıyla 2019 yılına göre yüzde 66 arttı ve 136 milyar TL'den 226 milyar 220 milyon TL'ye yükseldi.

Bu artış dünyada yüzde 18 civarında gerçekleşti. 2020 yılında sipariş adetleri 1 milyardan biraz fazlayken, yüzde 68 oranda arttı ve 2 milyar civarına ulaştı.

E-ticaretin 207 milyar TL ile yüzde 91.4'ü yurt içinde gerçekleşti. Yüzde 4.2'sini diğer ülkelerin ülkemizden yaptıkları alışverişler, geri kalanını ise yurt dışından yapılan alışverişlerden oluştu.

Logo İşbaşı, e- ticaretin böylesine yükseldiği bir dönemde işletmeler için çözümler sunmaya devam ediyor. 10 binlerce işletmenin internet erişimi olan her yerden hızlı ve kolayca fatura kesip müşterilerine göndermesine ve gelir-gider ve stok takiplerini kolayca gerçekleştirmesine olanak veriyor.

E-faturaya geçmek isteyenler Logo İşbaşı’nın ücretsiz danışmanlığından yararlanarak ve yıllık 1200 kontör hediyesiyle hızla e-faturaya geçebiliyorlar.

Logo İşbaşı İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Gökhan Müfit Çakar, yeni devreye alınan ve çok kısa bir zamanda 300’ün üzerinde işletme tarafından kullanılmaya başlandı.

“E-Ticaret Entegrasyonu ile pazaryerlerinde ve internet sitesinden yapılan satışlarınız otomatik olarak Logo İşbaşı’na aktarılıyor ve e-fatura göndermek, ürünler için stok takibi yapmak ve kargolama operasyonu da çok kolaylaşıyor.

Önde gelen online alışveriş sitelerinden yapılan satışlar sadece online ön muhasebe programı Logo İşbaşı’na otomatik olarak aktarılmakla kalmıyor aynı zamanda kargolama operasyonları hızlı ve kolayca takip edilebiliyor.”

E-Ticaret Entegrasyonunun avantajları hakkında bilgi veren Gökhan Müfit Çakar, “E-Ticaret Entegrasyonu kullanıldığında satışlar ön muhasebe programı Logo İşbaşı’na otomatik aktarıldığı ve yine otomatik faturalandırıldığı için her iki işlemde zaman tasarrufu sağlıyor.

Satış yapılan ürünlerin internet erişimi olan her yerden hızlı ve kolayca takip edilmesiyle işleri çok daha iyi yönetmek mümkün hale geliyor.

İşletmelerin e-Ticaret Entegrasyonunu kullanmaları için Logo İşbaşı yönetim paneline girerek e-Ticaret Entegrasyon bağlantısını kurmaları yeterli. Süreç panel üzerinden saniyeler içinde tamamlanarak kullanılır hale geliyor.”

Logo Yazılım Logo İşbaşı web tabanlı ön muhasebe programı internet siteleri e-ticaret faaliyetleri Ticaret Bakanlığı e-ticaret verileri Logo İşbaşı İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Gökhan Müfit Çakar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
Ece Ronay, Gazeteci Aslan Sayım’a Konuştu!
İlgezdi:
İlgezdi: "5 dakikaya inen muayeneler yüzünden yeni istifalar gelecek"