• Bugün : 29 09 2022 10:47
Advert

28 Mayıs-28 Haziran tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak

Gizem Renklidağ’ın analog ve dijital teknikleri bir arada kullanarak resim sanatı bambaşka deneyimlere taşıdığı TECHNÊ adlı sergi, 28 Mayıs-28 Haziran tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

28 Mayıs-28 Haziran tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dijital ile dönüşen resim sanatı en başarılı örneklerinden biri 28 Mayıs tarihinden itibaren Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ağırlayacak.

TECHNÊ Sergisi, sanatseverleri tuvallerin teknoloji ile dönüşüp dijitalleştiği, hareketlendiği, sese-müziğe dönüştüğü benzersiz bir deneyime davet ediyor.
Gizem Renklidağ'ın kendi geliştirdiği "FISPIS" tekniği ile hayata geçirdiği eserler, dijital sanat alanının usta isimleri aracılığı ile dönüşüyor ve bambaşka bir deneyim yaratıyor.

TECHNÊ alışılmışın dışında çok katmanlı bir sanat deneyimi yaşamak isteyenleri, interaktif, hareketli ve eğlenceli dünyalara götürüyor.

TECHNÊ projesi Türkiye’nin önde gelen dijital sanat stüdyolarından DECOL prodüktörlüğünde Gizem Renklidağ ve N. Cihan Çankaya'nın eş-kuratörlüğünde başladığı İstanbul yolculuğuna, İzmir’de devam edecek.

15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde açılması hedeflenen fakat salgın koşulları sebebiyle ertelenen sergi 28 Mayıs tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılacak.

28 Haziran tarihine kadar açık kalacak sergi salgın koşullarına uygun şekilde hafta içi saat 10.00- 16.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Türkiye’nin dijital sanat alanının usta isimleri

2017 yılında ilk defa sanatseverlerle İstanbul’da buluşan TECHNÊ, dijital sanatçıların kolektif üretimleriyle süreç içinde gelişerek büyüyor.

Tuval resimlerine bambaşka formlar ve boyutlar kazandıran sanatçılar, resim sanatını dijital tekniklerle dönüştürerek birçok farklı performans ve deneyim tasarlıyor.

Ahmet Said Kaplan, Can Büyükberber, Deniz Kader, Hakan Hısım, Batuhan Güven, Hakan Yılmaz, Lara Kamhi, Mehmet Kızılay resim üzerine projeksiyon mapping ile algı sınırlarını zorlarken, HA:AR (Hande Şekerciler ve Arda Yalkın) karışık multimedia tekniği, Ender Diril foto-manipülasyon, Merve Özgören plastik sanat enstalasyonu, Ozan Türkkan yapay zeka kullanarak ürettiği animasyonla, Süleyman Yılmaz interaktif yerleştirmesi aracılığı ile sanat severleri çok katmanlı bir deneyime davet ediyor.

Gizem Renklidağ analog dijital İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akademi alarm veriyor
Akademi alarm veriyor
“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”nın başvuruları başlıyor
“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”nın başvuruları başlıyor