Mersin sondakika haberleri - Mersin Vatan Gazetesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 14:41
Advert

Fx piyasalar

Fed'in faiz artırımlarını daha düşük adımlarla gerçekleştirebileceği beklentileri ile ABD piyasalarındaki pozitif görüntü haftanın ilk işlem gününde de devam etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 10:55   Güncelleme : 24-01-2023 10:55
Fx piyasalar

USD/TRY: Fed'in faiz artırımlarını daha düşük adımlarla gerçekleştirebileceği beklentileri ile ABD piyasalarındaki pozitif görüntü haftanın ilk işlem gününde de devam etti. Dünkü fiyatlamaların ardından bu sabah da risk algısı olumlu. Dolar ise yaklaşık %0,3 düşüşte iken, çoğu Gelişmekte Olan Ülke para birimi artıda seyrediyor.  Bugün ABD ve Avrupa genelinde ocak ayı öncü PMI verileri izlenecek. Her ne kadar derin resesyon beklentileri hafiflese de veriler, büyüme görünümüne dair fikir vermesi açısından yakından izlenecek. Yurt içi tarafta ise bugün Hazine ihaleleri ile Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'nin açıklamaları izlenecek. Fiyatlamalar tarafında ise şu aşamada birçok gelişmeye sınırlı tepki veren kurda, sakin görüntünün bugün de korunabileceğini ve 18,75 - 18,84 arasında bant hareketinin sürebileceğini öngörüyoruz.


EUR/USD: Fed'in faiz artırımlarını daha düşük adımlarla gerçekleştirebileceği beklentileri ile ABD piyasalarındaki pozitif görüntü haftanın ilk işlem gününde de devam etti. Dünkü fiyatlamaların ardından bu sabah da risk algısı olumlu. Dolar ise yaklaşık %0,3 düşüşte iken, çoğu Gelişmekte Olan Ülke para birimi artıda seyrediyor.  Bugün ABD ve Avrupa genelinde ocak ayı öncü PMI verileri izlenecek. Her ne kadar derin resesyon beklentileri hafiflese de veriler, büyüme görünümüne dair fikir vermesi açısından yakından izlenecek. Yurt içi tarafta ise bugün Hazine ihaleleri ile Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'nin açıklamaları izlenecek. Fiyatlamalar tarafında ise şu aşamada birçok gelişmeye sınırlı tepki veren kurda, sakin görüntünün bugün de korunabileceğini ve 18,75 - 18,84 arasında bant hareketinin sürebileceğini öngörüyoruz.


XAU/USD: Dün 1.911 seviyesine kadar gerileyen değerli maden günü 1.931 seviyesinden tamamladı. Fed'e yönelik agresif beklentilerin azaldığı ve resesyon kaygılarının sürdüğü ortamda Dolar'daki zayıf eğilim sürüyor. Bu da Ons Altın için destekleyici. Teknik olarak da olumlu bir tablo çizen değerli madende alım iştahının sürebileceğini düşünüyoruz ki pozisyonlanmalar da o yönde. Bu kapsamda da 1.958 hedef bölgesine doğru yükselişin sürebileceğini öngörüyoruz. Aşağıda ise 1.919 yakın destek konumunda.

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı

ismail USTAismail USTA

Mersin Vatan Haber Müdürü

1xbet