Devlet Konservatuvarı Mezunlarını Uğurladı
Mersin Sondakika

Devlet Konservatuvarı Mezunlarını Uğurladı

Devlet Konservatuvarı, bu yıl mezun olan ortaokul, lise ve lisans öğrencilerini Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen törenle uğurladı. 13 Haziran Salı günü gerçekleşen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Taşkıner Ketenci ile öğretim elemanları, mezun olmaya hak kazanan öğrenciler ve yakınları katıldı.
Bu haber 2017-06-14 15:08:22 eklenmiş

Törende bir konuşma yapan Müdür Prof. Dr. Ketenci Devlet Konservatuvarı'nda nitelikli ve donanımlı sanatçılar yetiştirdiklerini belirterek ana sınıfından başlayan eğitimin yüksek lisans  programına kadar devam ettiğini söyledi. Yakın zamanda Çukurova Üniversitesi ile ortak yüksek lisans ve sanatta yeterlilik programı başlatacakları bilgisini veren Prof. Dr. Ketenci sözlerini şöyle sürdürdü: "Konservatuvar öğrencilerimiz pek çok alanda önemli başarılar elde ediyor. Çünkü bizim konservatuvarımızdaki çocuklar yalnızca birer öğrenci değil aynı zamanda geleceğin sanatçı adayları. Bu yıl içinde okulumuza, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 20 civarında ödül getirdiler. Bu demektir ki; her 5 öğrenciden birisi bize uluslararası derece getirdi. Konservatuvarımızda epeyce bir yapısal değişim başlattık. Fiziksel koşulların çocuklarımıza ve hocalarımıza uygun hale gelebilmesi için ve konservatuvarımızın akademik yapısını değiştirmek için çalışıyoruz. Bu aşamalardan sonra konservatuvarımız, çok daha nitelikli ve bilinirliği yüksek bir hale gelecek diye düşünüyorum." 

Konuşmanın ardından konservatuvar öğrencilerinin hazırladığı iki ayrı dinleti sunuldu.

Törenin devamında, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren konservatuvar öğrencilerine belge ve plaket takdim edildi. Tören, mezun olmaya hak kazanan öğrencilerin temsili diplomalarını almaları ve keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri

Yazarlar

MERSIN
Copyright © 2018 Mersin Vatan Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat